Pituudesta, ei SEN pituudesta.

Kuinka paljon ulkonäkö vaikuttaa teillä naisilla? Esim. pituus? Olen itse aika lyhyt, 168cm. Tuntuu, että jos naiset hakevat eräänlaista turvaa miehiltä, pitäisi olla pidempi. Tämä kyllä vituttaa itseänikin.
112095
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ulkonäkö ei ole kaikkea, eikö se ole jo täällä tarpeeksi tullut keskusteluissa.
Toisille on ja toisille ei.
Eiköhän sitä turvaa voi nyt hakea jostain muualta kuin pitkältä mieheltä.

Mietin, mahdatko vielä kasvaa, vai oletko kasvusi jo kasvanut,))

Äänestä

itse olen sua pari- senttiä lyhempi.

Äänestä

"Pituudella ei ole väliä vaan tekniikalla"

No joopa joo, toi kyllä pätee tässäkin lajissa. Itse olen 169 ja naisia saan jos on tarvetta. Kunhan on oma itsensä hieman itsevarmuutta ja pikkusen supliikkia.. niin pituudella ei ole mitään väliä! Tosin, pakkeja tulee ja aika paljonkin, mutta kun tarpeeksi yrittää niin onnistuu ;-) Voinet arvata etten lähesty 180 pitkää kolistelijaa.. mähän jään sen jalkoihin. Pieniä kivoja naisia löytyy tosi paljon.

Äänestä

IHmeellistä stressaamista miehiltä tuollanen. Itse kun nimenomaan haluan, että mies olisi vähän "lähempänä" minua ja siis sellanen alle 180-senttinen kun olen itse kuitenkin vain 160... hassua jos se pituus on noin tärkeää. Ehkä se on sitä samaa ihmeellistä mitä naiset jauhaa rintojensa koosta. Että sillä ei ole suurimmalle osalle oikeasti mitään väliä, mutta hirveä vouhotus asian ympärillä kummiskin.
Yks 190-senttinen mies oli kerran musta kiinnostunut mutta en pystynyt innostumaan siitä kun sehän eli puoli metriä korkeammassa maailmassa ku mä. Nyt olen sit rakastunut yhteen ihanaan 173-senttiseen mieheen ja on aika hemmetin vaikea käsittää, että se olis lyhyt jonkun mielestä.

Äänestä

kun katsoo deittipalstojen naisten ilmoituksia, niin useimmilla naisilla on mainittu pituusvaatimukset miehille. Useimmiten se vaihtelee välillä 175-185cm. En kyllä ihan usko, että naiset laittavat sen siksi, ettei heitä lyhyemmät miehet vastaa. Minusta nimenomaan lyhyet naiset hakevat pitkiä miehiä kompensoidakseen omaa lyhyyttään. Joten missäs piileskelette tälläisen 170cm miehen kelpuuttavat naiset?

Äänestä

ite en haluisi lyhyempää miestä, ja onneksi olenkin napannut 192cm:ä pitkän miehen, joka on ihana jätkäni:) syy tähän on yksinkertaisesti se, että olen 179cm pitkä, joten pätkät eivät kelpaa. sorry:(

Äänestä
  • moi hevonen

    Äänestä

heips!kuules nyt,ei moniakaan muijia(AINASKAA MUA)pituus tai lyhyys haittaa pennin vertaa!mä seurustelin yhen aivan ihanan kundin kans yli puoli vuotta ja tämä oli mua päätä lyhyempi eikä hidastanu pätkääkää.
ite oon 175 cm..mutta sanoppa sä mulle,haittaako poikia se että tyttç on nuin pitkä...mä oon väliin kokenu sen huonona asiana:(on mua siitä haukuttukki joskus..mutta ethän sä oo edes kauheen lyhyt:)ei se rakkaus tai rakastumunen riipu kuin pitkä mies on
eli elä tympäänny tuosta.jokainen on arvokas ihminen ja yksilç.kaikissa on jotain kaunista.:)kyllä se siitä,meitä on monenlaisia:)zemiä!

Äänestä
  • ei se pituus haittaa mitään! Oma mieheni on 171-senttinen enkä huomannut hänessä mitään "vikaa" kunnes tapasimme ystävättäreni ja hänen hujoppimiehensä kanssa. Siis heillä on mies n.190-senttinen ja nainen 155-senttinen... tanssiminen on kuulemma vähän hankalaa.
    :) minusta on IHANAA että mieheni on "omalla tasollani" suurin piirtein! Ja ihan riittävän suojelevalta se minusta tuntuu! En myöskään ymmärrä, miks pituus toisi jotain turvallisuutta.

    Äänestä

...se ole siittä kiinni -jos nyt nimenomaan pituudesta puhutaan- että "paikat" osuvat kohdalleen, ilman sen kummempia varvasteluja, kurottautumisia tai kyykistelyjä? Oli sitten kysymyksessä pidempi tai lyhyempi mies.
Itse olen seurustellut muutaman erikokoisen kanssa ja parhaimmalta tuntuu sellainen puolisen päätä pidempi. Kädet ulottuu halatessa tai suudellessa sopivasti niskan taakse ja hänen selälleni. Ja muutkin kehon kohdat... :)Tietenkin asiaan vaikuttaa se että olen sydänjuuriani myöten rakastunut häneen... ;o)

Hassulta tuntui eräs parisenkymmentä senttiä pidempi mies -kun hän halatessa otti syliin- jalat vain heilui ilmassa!!
MUTTA...pituus on vain yksi asia, monella monella muulla asialla on enemmän merkitystä!!

Äänestä

kyllä olet ainaskin puolet oikeassa havannostasi naisen pituudesta,kun ajattelen itseäni olen alitajuisesti näköjään tykännyt aina pitkistä ja komeista miehistä ja halunnut turvaa,huolenpitoa ja rakkautta ja myös saanut,olen itse 165cm pitkä mutta elä sinä tästä masennu päin vastoin koska olet oivaltanut noinkin paljon niin toivon että saat mitä ihanaimman ja herttaisimman puolison itsellesi, kaikkea hyvää toivotan heips vaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies kirjoitti:

Kuinka paljon ulkonäkö vaikuttaa teillä naisilla? Esim. pituus? Olen itse aika lyhyt, 168cm. Tuntuu, että jos naiset hakevat eräänlaista turvaa miehiltä, pitäisi olla pidempi. Tämä kyllä vituttaa itseänikin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu