Miksi? Jos et pettäisi, niin miksi et?
Pettäisitkö partneriasi
17
1782
Vastaukset
- hossi
Mistään hinnasta. Kyseinen asia ei vaan kuulu minun moraaliseen ajatteluun sekä suhteessa kuuluu toista kunnioittaa sen verran ettei alennu moiseen.
- Kolli_Kellinen
Miksikö en pettäisi? Eihän sellainen tule edes mieleen, jos jotakuta rakastaa.
Ilmeisesti joillekin kuitenkin tulee, mutta voiko se silloin olla aitoa rakkautta?- miehiltä,
että rakkautta ja seksiä ei pidä sekoittaa toisiinsa.
- kysymys ...
Onko kysyjä suomalainen nainen?
- ap.
supisuomalainen nainen. Vaikuttaako kansallisuuteni vastaukseesi jollain tavoin?
- ikinä
moraalini on korkea.
- Urpo
Vaikee kymysys."heittää kolikolla". En näköjään.
- aika...
pahan laitoit
- mies 31
ikinä..ei kuulu tapoihin pettää jos seurustelee.
- Rowen82
Nykyisellään ainakin tähän on erittäin suuri syy se, että rakastan partneriani, eikä minulla ole mitään halua pettää häntä. Toinen syy on, että se on minusta väärin ja vastoin periaatteitani. Lisäksi minun on vaikea kuvitella, että minulle tulisi joskus jokin pakonomainen tarve pettää.
- ja vain
sen yhden kanssa johon olen rakastunut
- huoh
jotkut pettää jotkut ei petä.
turha tämmöstä on kysellä - Jaakko Viitonen
Koska se ei ollut neitsyt tavatessamme.
Millaista naista en pettäisi?
En pettäisi jos olisin tavannut sen neitsyenä.
Pettäisin neitsyttä jos se muuttuisi tosi vittumaiseksi suhteemme aikana tai pettäisi mua antamalla tussuunsa jollekin toiselle. Jos se raiskattaisiin niin pitäisin sitäkin pettämisenä koska olisi kuitenkin mennyt kiiman johdattamana tilanteeseen jossa se raiskataan. Ihan normaalin logiikan mukaan mennään, se mikä loukkaa tai ei loukkaa mua niin en mäkään loukkaa toista tai siten loukkaan jos mua on eka loukattu. Pillun jakaminen on kaikkein pahin loukkauksen muoto, kullin antaminen jollekin vieraalle ei ole isokaan loukkaus jos huolehtii ettei takuuvarmasti tuo tautia naiselleen.
Mies ja nainen ovat totaalisen eri sukupuolisia, se kannattaa muistaa.- ihme ajattelua
"Jos se raiskattaisiin niin pitäisin sitäkin pettämisenä koska olisi kuitenkin mennyt kiiman johdattamana tilanteeseen jossa se raiskataan."
Näinkö tosiaan ajattelet?
Minut on yritetty raiskata, onneksi ei onnistunut, kiitos siitä serkulleni. Mutta kuitenkin. Se ei todellakaan tapahtunut sen takia että olisin johdatellut siihen yms. Asuin silloin maan tasalla rivitalossa. Terassin ovi jäi auki kun nukahdin sohvalle. Niin ja lopun varmaan osaatkin jo arvata. Tiedätkö kuinka tuo loukkaa naista, jota syytetään siitä mitä joku iljettävä mies on tehnyt? Kannattaisiko sinunkin vähän miettiä mitä päästelet suustasi.
- nyt enää
koska olen tehny sitä kaikille aikaisemmille seurustelu kumppaneille ja nyt sattui löytymään sellainen muija että ei tekisi mieli menettää sitä mistään hinnasta ja pettäminen olisi takuu varma menettäminen jos kii jää. Ikinä ei ole ollu näin tajutonta seksipommia mulla edes yhen illan jutuissa.. ja naisia ollu jo jotain 50
-M24- - rfghbnjm
paitsi jos se toinen ei tulisi toimeen muuten (siis joku iso henkinen katastrofi). Kerran eräs oli lähellä sitä tilaa, mutta silloin sanoin ettei minusta ole hänelle apua muuten kuin kuuntelijana.
- jos se
olis pettäny mua. Niin yksinkertasta. Oo mulle hyvä niin mä oon sulle hyvä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517021Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235485- 1152586
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152069Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361768Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111001- 59959
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32886Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44883