Haluaisin nopeasti saada pari kiloa pois ja ajattelin kokeilla kaalisoppadieetillä.Yksi suuri ongelma asiassa on,olen suuri kahvin ystävä enkä varmaan pysty olemaan ainakaan aamukupposta ilman.Kahvi näkyy kuitenkin olevan kyseisen dieetin kiellettyjen listalla.Onko se kokonaan kielletty ja jos niin miksi?
Kaalisoppadieetistä
7
1066
Vastaukset
- ???
Mulla kanssa kysymys samasta aiheesta.. Eli oon alottamassa kyseistä diettiä mutta en voi sietää selleriä. Voiskohan korvata jollain muulla tai jättää ihan kokonaan pois?
- nounounou
kuluta enemmän,syö vähemmän, ei siinä mitään kaalisoppaa tartte.
Kahvi kuluttaa vesivarastoja muutenkin, se lisää pissinmäärää,ei kai jaksa juoda niin paljon, et vaje poistuis.
Ja kait sen sellerin voi jättää pois... - juupatijaa
nounounou kirjoitti:
kuluta enemmän,syö vähemmän, ei siinä mitään kaalisoppaa tartte.
Kahvi kuluttaa vesivarastoja muutenkin, se lisää pissinmäärää,ei kai jaksa juoda niin paljon, et vaje poistuis.
Ja kait sen sellerin voi jättää pois...kaalisopalla saa sen pari kiloa joista vaan kysekin. vaikka pari kiloa nyt saa millä konstilla tahansa. nestettä sillä sopalla lähtee koettu on. eri asia sitten millä ne kilot poissa pysyy. vähemmällä syömiselllä ja enemmällä kulutuksella. ei taikatempuilla.
- Sellerinvarsi
Se selleri on aika olennainen siinä, kun se poistaa nestettä tehokkaasti.
- tiedetään
juupatijaa kirjoitti:
kaalisopalla saa sen pari kiloa joista vaan kysekin. vaikka pari kiloa nyt saa millä konstilla tahansa. nestettä sillä sopalla lähtee koettu on. eri asia sitten millä ne kilot poissa pysyy. vähemmällä syömiselllä ja enemmällä kulutuksella. ei taikatempuilla.
Se nyt on itsestään selvää että kilot täytyis myös saada pysymään pois,eikä vaan lähtemään.Mutta kun mulla on just nyt kyse vaan siitä miten ne sais nopeesti pois kun viimekesäiset juhlahepenet pitäis näin pikaisesti saada päälle.Pois saan ne kyllä pysymään helposti,on vaan talvella tullut repsahdettua.Mutta edelleen jos sais vastauksia kysymykseen,muutenkin kiinnostavaan,että miks just se kahvi on niin kielletty.
- Sellerinvarsi
Itse ainakin join sen 1,5 desiä kahvia joka aamu, silti paino putos hyvin.
- Proteiini
Olen juonut kahvia 1-2 litraa päivässä ja laihtunut runsaassa kuukaudessa 10 kg. Joku väittää kahvin poistavan nestettä. Olisin kuivunut jo ajat sitten jos kahvi poistaisi nestettä. Kun paastolla aloitin niin, niin joku heti kirjoitti että kilot tulee heti takaisin kun lopetan paaston. Paaston jälkeen on lähtenyt vielä useita kiloja. Tavoitteeena on jatkaa runsas -0,5kiloa viikossa. Toivottavasti kilot eivät ala tulemaan takaisin sinä aikana. Ai niin... se kahvi on pitänyt loistavasti nälän tunnetta loitolla ja ruisleipä. Jos lihaa ja muutenkin proteiinia ja rasvaista syö niin nälkä ei tunnu lähtevän ollenkaan pois - sen kun yltyy vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26416953Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235458- 1152581
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152058Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361762Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111996- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32880Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44880