Lordikin lyö jo jarrua

silt idiootit vaan porskuttaa eteenpäin. Samaiset tyypit arvostelivat muslimeita talvella sananvapauden rajoittamisesta, eivätkä varmaan uskoneet Suomen euroviisuvoittoonkaan.. Perkeleen kaksinaismoralistiset takinkääntäjät.
2241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eihän sananvapautta ole rajoitettu. Sananvapaus on toki seiskaan tyytymättömilläkin. Niin on muslimeillakin, mutta heille sananvapaus ei riitä. Pitää sen sijaan tappaa. Seiskan vastustajat eivät ole tappaneet vielä ketään...

Äänestä

Ehkä Seiskasta alkoivat esittää Lordille toivomusta Herra Lordi armahda, että rauhoittelis fanejaan. Saahan sitä kirjoittaa mitä vain ja julkaista mitä vain, sananvapautta noudattaen, mutta luulis että ne siellä seiskalehdessä olisi halunneet palvella lukijoiden toiveita enemmän kuin protestoida omien asenteidensa pohjalta julkaisemalla sen kuvan? Kyllä ne varmasti tiesi seuraamuksista. Niillä on oma arvomaailma Seiskassa, jonka pohjalta ne toimii, eikä ne kestä sitä, jos joku Lordi esittää jonkun pienen pyynnön, että voisittekos pitää mun siviilipärstän poissa siitä lehdestänne. Ne loukkaantui tuommoisesta ja heti piti alkaa provosoimaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


, mutta kirjoitti:

silt idiootit vaan porskuttaa eteenpäin. Samaiset tyypit arvostelivat muslimeita talvella sananvapauden rajoittamisesta, eivätkä varmaan uskoneet Suomen euroviisuvoittoonkaan.. Perkeleen kaksinaismoralistiset takinkääntäjät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu