joka on kokenut huumaavan pitkähkön suhteen ja lopettanut sen, vielä oikeasti haluta rakentaa puolisonsa kanssa aviosuhdetta. Ne vaaleanpunaiset lasit on jo tippuneet ajat sitten, ja puoliso kaiketi alkanut hyväksymään ettei enää ole kolmikymppinen vaan paremminkin lähellä viittäkymmentä.
Onko viisainta vain hakea itselleen loppuelämäkseen rehti rakastava puoliso , jos sellaisen sattuu löytämään. Lapsia käy sääliksi.
Olivatpa he jo vanhempiakin heidän perusturvallisuutta järkytetään, koti ei ollutkaan turvallinen, vahva ehyt linnake ,josta ponnistaa aikuisuuteen.
Uskotteko/tiedättekö
4
929
Vastaukset
- tämmöstä näin
Mies jatkoi ihanaa huumavaa suhdetta pienen tauon jälkeen uudelleen.
Parempi erota kuin huomata myöhemmin olevansa samassa tilanteessa... Samat asiat tulee eteen taas, entistä pahemmin vain sattuu sisälle sydämeen. Itsestä tulee vain pahemmin rikkoutunut ihminen, se kostautuu sitten tulevissa suhteissa niin ettei pysty luottamaan niihinkään. Lasten perusturvallisuus on jo järkkynyt ja he ovat jo huomanneet ettei koti ole turvallinen. Turvallisen kodin voi rakentaa yksi ihminen lapsille paremmin kuin luottamuspulasta kärsivät aviopari.- olla miehelläni
pääsyä siihen huumaavaan suhteeseen kun naisella on menossa jo uudet huumat.
- olla niin
olla miehelläni kirjoitti:
pääsyä siihen huumaavaan suhteeseen kun naisella on menossa jo uudet huumat.
että sen takia haluaa nöyrästi palata kotiin elämään turvallista elämää kun se toinen portti on kiinni ja pelkää yksin jäämistä. Itse miettisin sinun asemassasi, jääkö mies haikailemaan kuitenki toista. Mutta älä ota minun mielipidettä omaksesi, minulla voi katkeruus vielä vaikuttaa mielipiteisiin.
- sekin on
olla niin kirjoitti:
että sen takia haluaa nöyrästi palata kotiin elämään turvallista elämää kun se toinen portti on kiinni ja pelkää yksin jäämistä. Itse miettisin sinun asemassasi, jääkö mies haikailemaan kuitenki toista. Mutta älä ota minun mielipidettä omaksesi, minulla voi katkeruus vielä vaikuttaa mielipiteisiin.
ollut pohdinnan alla. Mutta nyt jos sanon jotain hänen suhteeseensa tai siihen naikkoseen liittyvää hän reagoi aika neutraalisti aiemmin tuli valtava ryöpytys ja syyttely. Olen myös suoraa kysynyt ja hän on vastannut ettei kaipaa ja katuu. Mutta tiedät petetyn mielen uskoako vai ei. Jotenkinhan tässä on selvittävä eikä loppuelämäksi voi jäädä moista jauhamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874028Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242891No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6844
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750