Tapasin yhtenä iltana miehen, jonka kanssa vietin mahtavan illan (keskusteltiin vain). Illan lopuksi suutelin sitä, ja se tuntui vähän säikähtävän ja sanoikin että oli vasta eronnut. Pyysin sitä myöhemmin treffeille ja ollaankin menossa parin päivän päästä. Mitä ootte mieltä, kannattaakohan minun vaikka treffien päätyttyä suudella sitä, jos silloin tuntuu oikealta? Vai lähteeköhän se vaan kaveripohjalta kahville minun kanssa? Pelottaa, että säikäytän taas sen suutelemalla, mutta jos en suutele, vaikutan siltä kuin ei kiinnostais.
Suuteleminen ekoilla treffeillä
mietin vain
52393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
en ole koskaan tehnyt eka treffeillä aloitetta suutelun suuntaan enkä pidä siitä, että mies väkisin suutelee, sellaisiakin kokemuksia on. On saanut kaksin käsin riuhtoa itseäni irti mieehstä, joka vaan tarraa kiinni. Edellisin kokemukseni oli, että tapasin ihanan miehen,juteltiin ja meillä oli mukavaa eka treffeillä, mutta kun sitten erottiin ja mies halasi minua ja suutelikin ja kielisuudelmia, niin aattelin, että aika röyhkeää eka treffeillä sellainen, mutta eipäs me enää tekemisissä ollakkaan, oli kait jonkinlainen peluri. Sulle sanoisin, että tee siltä mikä tuntuu siinä tilanteessa sopivalta,jos mies on ujo, ei varmsti pahasta ole, jos ette suutelekkaan treffien päätteeksi. Hyvää kannattaa aina odottaa :))
Se on vaikea asia... tietenkin jos suutelee niin osoittaa samalla olevansa toiselle ystävä ja välittävänsä toisesta.
Halaaminenkin usein varmasti riittäisi. Mutta kait suudelman ja halin välillä on ns. tunteen laatu.
...
kun näette!
Kyllä iso mies nyt pikku suutelut kestää, anna mennä vaan. Taisi vaan tulla hänelle odottamatta edellisellä kerralla, osaa varmaan itse kertoa sitten jos ei kiinnosta.