Nainen tulee MIEHEKSI

Nainen muuttuu koko ajan enemmän ja enemmän mieheksi. Naiset polttaa nykyään tupakkaa ja juo viinaa. Käy kodin ulkopuolella töissä ja harrastaa irtosuhteita siinä kuin mies. kohta naiset alkaa erään TEORIAN mukaan kiinnostua NAISISTA. Eihän maiset ENÄÄ tarvi miestä elättämään itseänsÄ. Lesbosuhteet yleistyy ja YLEISTYY huimaa vauhtia. Sensijaan MIES joka tekee kotitöitä EI ole naisellinen vaan VIKSU.
181261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

kuin sallisit miehille tuon huonon käytöksen. Eihän se kenellekään sovi. Kautta aikojen on ollut niin, et rillutteluun kelpaa ne *viinottelevat ja polttavat ja bailailevat* ihmiset, mut aviopariksi otetaan se kunnollinen. Näin minä olen ainakin tehnyt.

Äänestä
  • Sama täällä! Ihan kuin minä olisin kirjoittanut tekstisi!

    Äänestä

Jos nainen muuttuu mieheksi, niin miten nainen voi kiinnostua naisista? Nehän on miehiä.

Kiitti muuten kun kerroit mikä on mies.

Äänestä
  • rekkatyyppi lesbo (miesmäinen) on kai ollut kova sana aina lesbojen keskuudessa. Kohta kun kun kaikki naiset lähestyy sitä niin ei täällä ole kuin lesboja. Mies voi sitten hakee vaimonsa ulkomailta.

    Äänestä

  • wqwqwqwq kirjoitti:

    rekkatyyppi lesbo (miesmäinen) on kai ollut kova sana aina lesbojen keskuudessa. Kohta kun kun kaikki naiset lähestyy sitä niin ei täällä ole kuin lesboja. Mies voi sitten hakee vaimonsa ulkomailta.

    No onhan täällä sitten naisia kun tuotte ne ulkomailta. Varokaa vaan, ettei ne - eikun me rekkatyyppilesbotentisetnaiset vie niitäkin.

    Äänestä

tulee mieheksi vaan omaksi itsekseen. Sinänsä ei paskempi idea, että pääsis kokonaan äijistä eroon.

Äänestä

alkaneet kosketella toisiaan vaivihkaa, silloin kun nainenkin on mukana(enää lyhyt matka itse aktiin).

Mistä yleensä johtuu, että lesbous on toistaiseksi yleisempää kuin homous: no pornosta tietysti. Koska pornossa näytetään ihan yleisesti lesboutta rinnan heteroseksin kanssa.

Äänestä
  • Oon kuullu juttuja että lesbous on yleisempää kuin luullaan. Monet naiset on vähän molempiin kallellaan muttei uskalla tunnustaa.

    Äänestä

  • Mies ITSE kirjoitti:

    Oon kuullu juttuja että lesbous on yleisempää kuin luullaan. Monet naiset on vähän molempiin kallellaan muttei uskalla tunnustaa.

    jos naiselle puhuu kolmen kimpasta (2 naista, 1 mies) niin aina ne tuntuu lämpenevän ajatukselle.

    Äänestä

  • mies_ kirjoitti:

    jos naiselle puhuu kolmen kimpasta (2 naista, 1 mies) niin aina ne tuntuu lämpenevän ajatukselle.

    Totta! Paljon enemmän naiset(kin) tuntuvat innostuvan tuollaisesta kolmen kimpasta kuin kaksi miestä ja nainen kimpasta. Vaikka kahden miehen luulisi olevan kaksin verroin hauskempaa naiselle. Piilolesboja ne on kaikki!

    Äänestä

  • outoo on kirjoitti:

    Totta! Paljon enemmän naiset(kin) tuntuvat innostuvan tuollaisesta kolmen kimpasta kuin kaksi miestä ja nainen kimpasta. Vaikka kahden miehen luulisi olevan kaksin verroin hauskempaa naiselle. Piilolesboja ne on kaikki!

    ...95 prosenttia ihmisistä on enemmän tai vähemmän biseksuaaleja ja vain 5 prossaa aitoja heteroita. tais olla joku kinseyn tutkimus jos oikein muistan... ei sillä että tämä mitenkään liitysi aiheeseen :)

    Äänestä

  • kai? kirjoitti:

    ...95 prosenttia ihmisistä on enemmän tai vähemmän biseksuaaleja ja vain 5 prossaa aitoja heteroita. tais olla joku kinseyn tutkimus jos oikein muistan... ei sillä että tämä mitenkään liitysi aiheeseen :)

    Mutta naisista ainakin minun maailmassani on 95 biiseksuaaleja jotka kuitenkin pitävät enemmän miehistä, siis minusta.

    Äänestä

noin. Meneeköhän sun mielikuvitus nyt hiukan liian lujaa. Naisilla on hyvä olla työtä jos mies jättää tai ei löydy tai nykyajan miehet ei halua kuin jonkun suht hyvätuloisen työssäkävijän. Varattoman on edes vaikea saada miestä, uskoisin. Irtosuhteista puheen ollen miehen pitää olla pukki ja naisen nunna, niin onhan se erikoista. Mies saa jakaa miten tykkää, ja nainen ei, koska silloin olisi huora. Onko miehet sitten huoria? Tämä logiikka viittaa siihen. Itse en harrasta irtosuhteita.

Äänestä
  • En paheksu näitä asioita. Ihmettelen vaan. Aika noppeasti tuo kehitys on vaan tapahtunut. Nainen saa olla mun mielestä sellainen kuin tykkää vaikaapa sitten vaikka MIEHINEN MIES.

    Äänestä

Minen oo muttunna. En tupakoe, en juo viinoo, töetä tien piäasiassa kotona puhelimellä, ja irtosuhteitako ? Poes se minusta, mutta pakkohan sittäen ol harrastoo, kun sitä vaktuista ei vanahan piijan vuosinna ollunna.

Vähän suopi ukko avittoo rahallisesti, tahi rahat mänöö samalle tilille, sieltä otetaan, kumpi ehtii, enkä lesboellukaan oo, ja kaeken huipuksi kunnon hulumuhelema lenkilöetä käötän, tuuppa kahotmmaan naesen mallii !

Äänestä

Niin miksi ihmeessä naiset eivät voisi tehdä tismalleen samoja asioita kuin miehetkin? Erään TEORIAN mukaan mies kuolee sukupuuttoon v 2010... hei haloo jos joku sanoo vitsillä jonkun teorin niin ei sitä ensimmäisenä tarvi ottaa todesta, vaan voi käyttää omia aivoja ja pohtia voisko olla näin.

Minua miestä ei henkilökohtaisesti haittaa yhtään yleistyykö lesbosuhteet vai ei. Se ei yksinkertaisesti jaksa kiinnostaa minua.

Naiset ja miehet tunnetusti kykenevät tekemään molemmat samoja töitä. Samaa palkkaa he kuitenkaan eivät siitä saa...

Äänestä

Monesti huomaa naisten ja pikkutyttöjen kertovan nettifoorumeilla heidän kiinnostuksesta samaan sukupuoleen ja seksiin heidän kanssaan. He myös lähes aina kertovat, että he kiihottuvat vain naisista, joita heteropornossa näkyy. Tuntuu että jonkinlainen vallankumous on tapahtumassa.

Äänestä
  • Sitä saa mitä tilaa.
    Se on tää yhteiskunta kun esineellistää naista jatkuvasti, naisista on pajon kuvia mainoksissa ym., mikä aivopesee naisia kiinnostumaan naisista. Antiikin aikoihin mies oli se jota esineellistettiin ja silloin oli paljon homoja.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Mies ITSE kirjoitti:

Nainen muuttuu koko ajan enemmän ja enemmän mieheksi. Naiset polttaa nykyään tupakkaa ja juo viinaa. Käy kodin ulkopuolella töissä ja harrastaa irtosuhteita siinä kuin mies. kohta naiset alkaa erään TEORIAN mukaan kiinnostua NAISISTA. Eihän maiset ENÄÄ tarvi miestä elättämään itseänsÄ. Lesbosuhteet yleistyy ja YLEISTYY huimaa vauhtia. Sensijaan MIES joka tekee kotitöitä EI ole naisellinen vaan VIKSU.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu