MITEN Nicole Richie

Itse olen suunnilleen niinkö hän ennen laihtumistaan, olen meinannut noin kymmenen kiloa pudottaa painoa, mikä se on joskus ollut..

katoin sen kuvia, ja on kyllä TODELLA laiha!! Miten???
153452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

kaksiteräinen miekka. Itse en koskis, koska herkkänä ihmisenä haluan olla kosketuksissa tunteisiini ilman mitään psyykeä sekoittavia aineita, sen paremmin kiihottavia kuin rauhoittaviakaan. Ja muutenkin, vaikka rockmaailma on mun maailma, haluan selvitä siellä hengissä elävänä. Rockmusiikki on suurempaa kuin rockelämä.

Äänestä

taitaapi olla biletys 24/7 jne.

Äänestä

kauhistellut kyseisen leidin muodonmuutosta. Oli mielestäni niin paljon kauniimpi ennen laihtumistaan.

Äänestä
  • Koskaan kaunista.

    Äänestä

  • ei ole kirjoitti:

    Koskaan kaunista.

    Mutta eipä ollut Nicole Richiellä aiemminkaan läskiä!

    Äänestä

  • ei ole kirjoitti:

    Koskaan kaunista.

    ...luukasako sitten on kaunista? eikö jo helvetti viete voitas siirtyä modernille 2000-luvulle, ja tajuta et anoreksia on SAIRAUS, ihmisen joka luun ei kuulu paistaa ihon alta läpi.

    ps. ettet ala nipottaan ylipainosta, ei se sekään mun mielestä oo kaunista ja voi aiheuttaa kaikenmoisia sairauksia jne. kultainen keskitie tässäkin, kiitos.

    Äänestä

...kyllä minä mielummin näyttäisin Parisilta tai Nicolelta, kuin siltä miltä nyt näytän... Ehkäpä siinä tavoite! en siis kuitenkaan anoreksiaa meinaa.

Äänestä

sillä on anoreksia. upeen näkönen se kyll on nyt, paljon paremman ku läskinä.

Äänestä
  • Taviksilla menee kuukausia ennen kuin laihtuu, vaikka söisikin vain millin päivässä ja liikkuisi. Mutta nämä julkimot... :O
    Nicole oli parissa kuukaudessa 10 kiloa laihempi? HOW???

    Äänestä

  • kyssäri kirjoitti:

    Taviksilla menee kuukausia ennen kuin laihtuu, vaikka söisikin vain millin päivässä ja liikkuisi. Mutta nämä julkimot... :O
    Nicole oli parissa kuukaudessa 10 kiloa laihempi? HOW???

    meni nicolella siihen melkein puol vuotta, ennen ku näky selvä laihtuminen. syyskuussa 2004 se oli vielä lihava, mut helmikuussa 2005 oli jo hoikka ja syyskuussa 2005 se oli laiha.

    Äänestä

Anoreksia on sairaus ja se ei valitettavasti tule yksin. Tietyn pisteen jälkeen palautumista entiseen ei enää tapahdu, parhaimmillaan saa vetää vain rollaattorilla kolmekymppisenä. Lapset voi myöskin unohtaa, jos liian pahaksi pääsee, eikä herää ajoissa.

Ihmettelen myös tätä luurankojen ihannointia. Sairas ihminen ei ole ikinä kaunis, oli kyse fyysisestä sairaudesta tai henkisestä (anoreksia on mielisairaus).

Ja miten noin laihaksi pääsee: lakkaa syömästä. Vatsa täytetään korvikkeilla kuten esim. nesteillä. Käytetään huumeita ja tupakkaa pitämässä poissa näläntunnetta. Jos vahingossa erehtyy syömään jotain: sormet kurkkuun ennen kuin se ehtii sulaa.

Mulla on ollut "onni" seurata vierestä paria tyttöä, jotka ovat vetäneet itselleen bulimia-anoreksia -kierteen, ihannoineet luitaan ja taistelleen parantumista vastaan. Toinen on tällä hetkellä edelleen henkihieverissä, toinen _taas_ ylipainoinen, kun kultaista keskitietä ei löydy. Kumpikaan ei ikinä voi saada lapsia.

Äänestä

Nicole ei ikinä ollut läski, vaan normaalinoloinen.
Eiku ai niin!! Normaalivartaloiset ja terveennäköiset ihmisethän ovat läskejä!
Sori unohdin. Dorkat.

Äänestä
  • ekassa ja tokassa näyttää hirveeltä.

    Äänestä

  • rexierocks kirjoitti:

    ekassa ja tokassa näyttää hirveeltä.

    taitaa itelläski olla anoreksian poikasta...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


laihtui noin?! kirjoitti:

Itse olen suunnilleen niinkö hän ennen laihtumistaan, olen meinannut noin kymmenen kiloa pudottaa painoa, mikä se on joskus ollut..

katoin sen kuvia, ja on kyllä TODELLA laiha!! Miten???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu