Ongelmia

Tompsut

Hei kaikki korisharrastajat. Mulla on hiukan ongelmia, kun en ole varma olisinko sopiva korispelaajaksi.

No ensinnäkin ulkoiset puitteet on hyvin kunnossa, pitkänhuiskea yli 190cm pitkä trimmattu kroppani kyllä pelittää pelissä hyvin, ja ulkonäössäkään ei ole mitään vikaa...päinvastoin naisilta ainakin saa kuulla pikkukohteliaisuuksia harva se päivä :DDD
Ja mitä tulee muuten elämään, niin alkoholi ei ole ongelma ennenkuin kaksitoista viinipulloa on korkattu (HEH).Koti ja työasiat on muuten kunnossa, ja joskus otan hiukan aikaa myös itselleni ja perheelle.
Olen huumorintajuinen ja hauska seuramies, ja pelipuku ja kengät löytyy vanhastaan kaapista.

Kysyisinkin siis sitä ainoaa seikkaa joka hiukan huolestuttaa ; tarvitaanko pelissä älyä? Kävin testauttamassa ÄÖ:n ja se oli 37,6. Hyvinkö sillä pärjäisi?

7

428

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Val-men-taj-a

      HY-VIN RII-TÄÄ, MULA 27,4
      JA K-ARVO JOU-KU-ESA 35,8

      • Tompsut

        Jopa helpotti :)Mä jo ajattelinkin, että olis se vaan kauheeta jos en peliin pääsis...

        Mä voin hiukan kertoo mun pelitaktiikasta, niin että tiedätte mitä on tulossa :)

        Eka mä juoksen kauheella voimalla vastustajan korin alle ja sitten mä teen korin. Ja tää oli mun taktiikka.
        Tota noi heitot on vielä pikku ongelma; jos 20 menee koriin 22 niin onko se hyvin ?


      • Val-me-taja
        Tompsut kirjoitti:

        Jopa helpotti :)Mä jo ajattelinkin, että olis se vaan kauheeta jos en peliin pääsis...

        Mä voin hiukan kertoo mun pelitaktiikasta, niin että tiedätte mitä on tulossa :)

        Eka mä juoksen kauheella voimalla vastustajan korin alle ja sitten mä teen korin. Ja tää oli mun taktiikka.
        Tota noi heitot on vielä pikku ongelma; jos 20 menee koriin 22 niin onko se hyvin ?

        EI ME-TÄN JOUKU-ESA KUKA OSAA LAS-KE-A NII ETÄ JOS OSAA-T LAS-KEA NII SE O H-VÄ


    • jiggy

      Kysymyksesi oli perin hauska, tarvitaanko pelissä älyä.. Tottakai, jos kuvoita mennään ne pitää muistaa.. Ja toki pitää löytyä sitä pelisilmää.. Voihan sitä aina kokeilla ja katsoa tuuleeko huipulla ?. : )

      • Tompsut

        vakuutettua, heh :)
        Niinhän mä aattelinkin, että se on pelkkää legendaa, että korispelaajat muka olis tyhmiä tai yksinkertasia. No tulihan sekin selväksi :)) Kiitti, pelissä nähdään :)


    • Tompsut

      No voih, vielä alkoi arveluttamaan sellainen seikka, että jos minusta nyt sitten tulee se uusi huippupelaaja tänne Suomeen (luulisin niin todella käyvän, kaikki merkit viittaavat siihen) niin miten olisi viisainta sijoittaa kaikki koriksessa ansaitsemani rahat? Ja alkaako se tili juosta heti ensimmäisen ottelun jälkeen? Entäs jos seuroille tulee hirveä tappelu minusta heti kun kuulevat että aloitan jälleen pikku tauon jälkeen aktiiviurani? Ja mitenkäs sitten jos joutuisin ulkomaille sinne hiukan hienoimpiin seuroihin valtameren taakse, joutuisinko myymään asuntoni ja autoni täällä? Ja joutuisiko perheeni muuttamaan paikasta paikkaan sitä mukaa kun minua vietäisiin seurasta seuraan miljoonien ja taas miljoonien taalojen voimalla? Entäpä sitten, miten minulle oikein kävisi?

      • Val-man-taj-a

        SEU-RALA KY-LÄ RAHA-PUTE, LÄHET-Ä SE-KI KU NA TU-LE POI-ES AME-R1CA LI-KAS-TA. ME-HU-T MAK-SA PAL-JO AI-NA O-TE-LUN JA PO-JI-LA KO-VA JA-NOT JA SI-TE PA-LLO-JA PI-TÄ AI-NA OS-TA U-SIA.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      236
      5433
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      57
      4751
    3. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      12
      3589
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      288
      3306
    5. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      19
      3275
    6. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      182
      3189
    7. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      73
      2840
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      65
      2067
    9. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      29
      2001
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      90
      1996
    Aihe