Elikkä olisi hakusessa eräs suomalainen diskobiisi. Biisissä kerrottiin avaruuden muukalaisesta joka rakastui johonkin maan asukkiin tai jotakin sinne päin.. Biisi oli tehty 70-luvulla tai 80-luvun alussa. Kappaleessa oli käytetty paljon "elektronisia efektejä." Laulaja oli nainen. Muuta en tästä osaa kertoa, mutta jos tietäisitte mikä biisi voisi olla kyseessä.
Mikä suomalainen biisi?
........
8868
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tuo muukalainen takaa tähtien jos olet siellä tule päälle maan....
Meiju Suvas: "Muukalainen".
Vanha svedujen euroviisuhitti Främling.
Carola H. sen silloinkin kiroissa heitti ja kakkoseksi taisi yltää. Ihan toimiva (yllätys sinällään) Suomennos.
ei ollut kyllä tuo Meijun biisi oikea..
Voisko olla Bonnie Tylorin "It´s a heartache" -suomennos Vieraat Huoneet? en kyllä yhtään muista sanoja, muta jotenkin toi vieraat huoneet viittais jonnekin ... avaruuteen...(?)
ei ole kyllä tuokaan..
mieleen kappale "Ring my bell"/Anita Ward.Siinähän on kaikenlaisia efektejä ja sen lauloi joku suomeksikin ettei ois ollu MonaCarita?
Niin eli sanoja en kyllä tiedä yhtään,et oisko sittenkään toi ed. mainittu ?
suomeksi laulama.