En ole koskaan elämässäni saanut 29 ikävuoteen mennessä minkäännäköistä kontaktia naiseen, sillä olen yh isän kasvatti. Ulkoapäin tämä ei näy mitenkään, sillä olen atleettinen 178/75 ihan tavallisen näköinen noin ulospäin. Mutta kun minulle tuo vastakkainen sukupuoli on niin kovin vieras. Tulen kyllä hyvin juttuun miesten kanssa ja niin edelleen, mutta...Tiedän, että tämä viesti on ihan turha, mutta laitoinpa sen ihan huvin vuoksi kuitenkin.
Miten naisen kanssa tullaan toimeen?
Tyhmä miezzzzzzzzz
181651
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
kuin miestenkin kanssa. Ei me naiset sentäs ihan toiselta planeetalta olla ;) Useimmat meistä arvostaa sitä, että puhuu rehellisesti ajatuksistaan.
että naiset olis samalta planeetalta..hmmm..sanontahan sanoo et miehet on marsista ja naiset venuksesta..=)
sekoittamaan hiukan epävarmempia persoonia ;).
Kipinkapin kirjakauppaan! Siellä paljon Mars ja Venus kirjoja, niillä pääset alkuun. Onnea matkaan!
ne kirjathan on ihan täyttä potaskaa. Äläkää nyt niitä uskoko.
Sun kannattaa lähteä Pattayalle, siellä pääset tutustumaan naisiin, ne tekee aloitteen puoliväkisin, yksin ei tarvii jäädä.
http://video.google.com/videoplay?docid=8250196646909558965&q=pattaya
SUOMESSA miehen pitää selitellä ja anteeksipyydellä haluaan lähestyä naisia, takaan että hämmästyt Pattayalla kuinka vaivatontakin vaivatomampaa on päästä naisen kanssa tutustumisen alkuun. Myös tavallisiin naisiin voi tutustua kadulla, ne tulee juttelemaan ja ne suhtautuu iloisesti jos niille juttelee, pääsääntöisesti näin!
Mä lähden tonne kesäkuussa. Mietin eka kanariansaarii, mutta eihän siellä naista saa, aurinkoa vaan ja naiset mua kiinnostaa enemmän. Erittäin avartava video, nam.
...IHANAN 29.V. MIEHEN (JOKA ASUNUT YH-ISÄNSÄ LUONA). HÄN LUULEE AINA VAAN ETTEI OLE SAANUT ´YHTEYTTÄ´ MINUUN TAI EI OLE SAANUT MINUA KIINNOSTUMAAN.
SE MIES SAI MINUT R-A-K-A-S-T-U-M-A-A-N, MUTTA KAIKKI JÄI SIIHEN KUN HÄN EI TAHTONUT USKOA...EI LUOTTAA SIIHEN ETTÄ TUNTEET TODELLAKIN OLI JA ON YHÄ EDELLEEN. VOIMAKKAAMPANA VAAN KUN EN OLE HÄNTÄ SAANUT NÄHDÄ AIKOIHIN =(
TIETÄÄ KYLLÄ TUNTEENI MUTTA...NÄIN SE MENEE TOINEN EI USKO VAIKKA TOINEN USKOOKIN JA TOIVOO ALATI. HÄN PUREUTUI ERITTÄIN VAHVASTI SYDÄMEENI JA SISIMPÄÄNI ENKÄ VARMAAN KOSKAAN ANNA ITSELLENI ANTEEKSI SITÄ ETTEN USKALTANUT OLLA SE ROHKEAMPI JA KÄÄNTÄÄ SITÄ UUTTA...MEIDÄN "YHTEISTÄ SIVUA"! =( DAMN!
Ota huomioon se, ettei kaikille kelpaa muiden nussimat naiset. Jos et tätä älyä niin tyhhmä olet. Muutenkin suurin osa naisista on miehen silmissä enemmän tai vähemmän perseestä, en sano kiusaksesi, näin vaan asiat ovat ja fiksu viihtyy ennemmin yksin kuin epämoraalisen jakorasian kanssa.
MISTÄ HELV****TÄ PÄÄTTELET ETTÄ ESIM. MINÄ OLEN JAKORASIA? TAI MUIDEN NU***MA? MISTÄ TIEDÄT ETTEN OLE VANNOUTUNUT VANHOJEN ARVOJEN KUNNIOITTAJA? EI SEKSIÄ ILMAN AVIOLIITTOA(?)...SAATIKKA SITTEN NEITSYT? TAI OLETKO VARMA ETTEN OLE ITSE JUURI TUOLLAINEN OMISSA OLOISSANI VIIHTYVÄ IHMINEN JOKA PELKÄÄ MENETTÄVÄNSÄ OMAN "VAPAUTENSA" JA SIKSI LYÖ JARRUT POHJAAN? JOS TÄSSÄ JOKU ON EPÄMORAALINEN NIIN SE OLET SINÄ. KATSOPPAS KUN "TYYLITAJUINEN HIENOMIES" OSAA ARVOSTAA JA KUNNIOITTAA MYÖS MUITAKIN IHMISIÄ EIKÄ RÄKYTÄ TÄÄLLÄ TUNTEMATTOMILLE MITÄ SATTUU. OLET SIIS PIRUN KAUKANA TYYLITAJUISESTA HIENOSTA MIEHESTÄ. MIEHISYYTEEN VAADITAAN PALJON PALJON MUUTAKIN KUIN TYYLIKÄS ULKONÄKÖ TAI LERPPU KOIPILOITTEN VÄLISSÄ. TYYLITAJUISELLA HIENOLLA MIEHELLÄ PITÄÄ OLLA PÄÄSSÄ AIVOT! HENK.KOHT KYSYMYS; OLETKO HOMO? NAISVIHASTASI PÄÄTELLEN OLET JOKO HOMO TAI SAANUT PAHASTI SIIPEESI JOSKUS JONKUN NAISEN TOIMESTA!
*TAPUTTAA PÄÄTÄSI*
KUN TUNTUU RASKAALTA NIIN KUUNTELEN SINUA...ANNA TULLA KAIKKI PETTYMYS JA VIHA ULOS...OLEN TÄSSÄ
TERKUIN: "PSYKOLOGI KIITETTÄVÄ" =)
AMMATTIAPUAKIN LÖYTYY KALTAISILLESI...
...tuli vain tuosta sun palautteestasi mieleen, että monen miehen mielestä moni nainen on myös nalkuttava kiukuttelija, sitähän sinä et tietenkään ole kun tunnut olevan piristävä poikkeus räkyttävästä naisesta.
Niinpä, taitaa sulla päätä särkeä pahemman kerran....eipä tarvitse paljoa arvailla, että on aika kroonista lajia otaksuttavasti....en ihmettele ollenkaan, miksi kaverimies ei innostu seurastasi, mutta ihmettele sä vaan, miksi mies välttelee sua =)
ei kenellekkään itseään arvostavalle naisellekaan kelpaa mies, jonka on pitänyt kokeilla vähän joka koloa tai ainakin yrittää vähän joka suuntaan, vaikka ei olisi saanutkaan. Löytyy se epämoraali miehiltäkin ja valitettavasti hyvin helpostikin vielä.
Ei moni viitsis edes tuon verran energiaansa tuhlata tuollaiseen "tyylikkyyteen".
Kyllä ei voi olla ihailematta sunkaan tyylipisteitä ja tapaa, millä sä kommunikoit toisten kanssa, on tuo niin ihailtavaa, että harvoin näkeekään mitään tuonkaltaistakaan.
Sun ihannenaistyyppi varmaan olis joku paskalaatikko, mihin muut saa syytää kaiken kiukkunsa ja inhonsa mitä niiltä löytyy, nainen nimenomaan sun mielestä näköjään ei vois edes pitää puoliaankaan ja jos yrittää sä haukut vielä siitäkin päälle. Kyllä on sun miehisyys aika harvinaista lajia. Mä en voi mitään, että mullakin alkaa keittämään aina kun mä näenkään tämäntapaisia keskustelunpätkiä. Tässä on se itseään tyylikkäinä pitävien taso.
Pieni itsekritiikki voisi olla itsekullekin välillä paikallaan. Tarviiko pistää se paska aina kiertämään jatkuvasti. Vois kyllä arvostaa muitakin ihmisiä sen verran, että vähän osaisi suodattaa, mitä sieltä suustaan tai näppiksestään ulós päästää. Ja myöskin se, mistä asioista on aivan luonnollista suuttua ja mitä ei kenenkään tarvitse turhaan kestää. Sitä saa, miten tilaa.
Joiltakin käy tuo toisten päivän pilaaminen tosi helposti. Sekin on varmaan tosi tyylikästä ja hienoa.
SE VITSI PIILEEKIN KUN EN OSAA (HUOM!) TYHJÄSTÄ NALKUTTAA (nyt oli pakko kun nuin rumasti vastasit) ENKÄ KIUKUTELLA JA NATISTA. OLEN SOSIAALINEN ILOINEN JA HYMYILEVÄ IHMINEN JOLLA YSTÄVIÄ RIITTÄÄ. LUONTEELTANI VARSINAINEN ENKELI.
KAIKEN LISÄKSI OLEN SEKSUAALISESTI HYVIN AKTIIVINEN MUTTA USKOLLINEN PARISUHTEESSA. SIKSI EN SIIS ALKANUT KAVERIMIEHEN VOKOTUKSIIN KUN HÄN SITÄ TOIVOI. VAIKKA OMA MIEHENI ONKIN ALKO-ONGELMAINEN OLLUT JO ENNEN MINUA, OLEN USKOLLINEN HÄNELLE VAIKKA TARJOLLA OLISI VARMASTI MONTA MUUTAKIN PAREMPAA VAIHTOEHTOA=).
OLEN "KROONISESTI" HAUSKAA SEURAA MIKÄLI YMMÄRRÄT TÄSTÄ "KROONISUUDESTA" SEN POINTIN(?)
EI SE MIES MINUA VARS. VÄLTTELE. HÄNKIN SAI VAIN HIEMAN SIIPEENSÄ...
JA EI...MINUN PÄÄTÄNI EI SÄRJE EIKÄ OO MENKATKAAN JUURI NYT ETTÄ SAISIN HYVÄN TEKOSYYN "KIUKULLENI" =)
kiteytettyä sen, mitä minäkin tuosta ajattelin. Kiitti, pelastit illan :).
Eräs vastakkaista sukupuolta edustava kaverini eksyi kerran meidän tyttöjen iltaan... Sanoi sen jälkeen ettei ole koskaan oppinut naisista yhtä paljon! Mutta kun laitetaan kolme selväjärkistä naista (jotka vielä keskutelevat asioista järkevästi) yhteen ja annetaan pari bisseä niin siinä kannattaa miehen jäädä vain kiltisti kuuntelemaan.
Ystäväni oli puhtaasti kiitollinen kuulemistaan "opeista"!
Joskushan ne suomut tippuu silmilta ja tajuaa millaisia pummeja naiset ovat. Pummeja, nalkuttajia, aggressiiviakin vielä jos ei vaikkapa vie sellaista naista ajelulle joka ei edes maksa bensoja.
Maksaisikohan autoileva nainen hymyhuulin bensat edestakas Espoo-Lahti välin kun mies vielä kysyisi kyytiä tuolle välille? Ei, kunniantunto ei antaisi miehellä myöten ellei ole tuolle pumminaiseen pummausansaan itse mennyt ja koittaa saada vastapalvelusta.
Pummaan miehiltä jos ei ole mielenkiintoa tai halua heitä kohtaan. Tai itseäni PALJON rikkaammalta, en siltäkään kuin pari..
Itse en edes aina velkoja muista periä. Kavereille maksan aina takaisin, ylöspäin pyöristäen. Olen tarjonnut tuoppeja takaisin jopa vuoden viivellä, mutta sen tehnyt ja omatunto vaivannut ennen palautusta...
Enkä edes nalkuta.. Elämässä on mielenkiintoisempiakin asioita.
Ajan kenet tahansa ilmaiseksi Lahteen jos sinne on minullakin asiaa ja aikataulut suht samat.
*niiaa ja kiittää*