Biisin tunnistusta

Laulun kerto säe menee jotenkin: Vaikka miten kauas kulkisin...." ja lopussa tulee: "Luojani, oot kuitenkin."

Olisin todella kiitollinen jos joku tunnistaa laulun ja kertoo mikä se on. Tämä laulu on vaivannut minua jo kohta vuoden ja se vaikuttaa niin ihanalta laululta. :)
2279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

aamusruskon siivin lentäisin...! vissiin tämä?

laulu on siis pekka simojoen tekemä ja löytyy levyltä "tunnet ihmisen tien -pekka simojoen lauluja".
sanat ja sävel on präntätty nuottipainokseen "kaikki tai ei mitään - 181 laulua". kirjaa löytyy hyvin varustetuista musiikkikirjastoista ja -kaupoista, kuten myös myös tilaamalla lähetysseuran nettikaupasta ----> www.mission.fi/basaari.

Äänestä
  • Kiitos paljon! Täytyykin heti ruveta tutkailemaan mistä saisin tuon levyn käsiini. Jos vaikka kirjastosta löytyisi, siellä on ainakin joku Pekka Simojoen levy. :) Olisi pitänyt heti arvata että se on Pekka Simojoen laulu kun varmaan puolet kaikista ihanista lauluista on hänen käsialaa. :) Mutta siis kiitos vielä kerran, ehkä saan nyt mielen rauhan. :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JesusFreak nro jotain kirjoitti:

Laulun kerto säe menee jotenkin: Vaikka miten kauas kulkisin...." ja lopussa tulee: "Luojani, oot kuitenkin."

Olisin todella kiitollinen jos joku tunnistaa laulun ja kertoo mikä se on. Tämä laulu on vaivannut minua jo kohta vuoden ja se vaikuttaa niin ihanalta laululta. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu