rakastanrakastana

naiseni hokee päivittäin rakastan sinua,olet ihana, olet minulle täydellinen,olet parasta mitä minulle on tapahtunut...rakas,haluan olla sinun kanssasi aina. mutta silti hänellä on aika usein ns. MINÄMINÄ asenne ja hieman TEEN MITÄ HALUAN tyyli ja avoimuudesta ei voi edes puhuakkaan.

olemme olleet yhdessä noin 5kk joka on minusta aika lyhyt aika. ihmettelenkin hieman aina välillä noita kehusanojen paljoutta ja joissain tapauksissa ne eivät jotenkin enää tunnu miltään... miltä tämä kuulosta ulkopuolisin korvin ...ei minun kannaltani vaan naiseni kannalta onko hän aivan 100% tosissaan vai onko hänellä jotain aivan muuta tekeillä vai varmisteleeko hän jotain...

vastatkaa etenkin naiset ja miks ei miehetkin.
71123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kuulostaa ihan siltä, että yrittää antaa sinulle esimerkkiä; puhu näin minulle...

Äänestä

minusta siltä että yrittää itseään vakuutella...

Äänestä

tuollainen nainen, joka alusta asti oli ihan ylisanoja täynnä. Ja sitten: töks, "en tunne sinua kohtaan mitään". Minuakin ne hänen jatkuvat kehumiset lähinnä hämmensivät, koska muuten hän ei osannut tunteistaan puhua. Ehkä hän peitti jotain niillä sanoilla. Tai sitten hän tosiaan odotti että olisin vastannut hänelle samoin, mutta se taas ei oikein ole minun tyyliäni. Mielummin puhun asioista rehellisesti ja tarkoittaen mitä sanon, kuin tuolla tavoin hypettäen.

Äänestä
  • Mullakin oli semmonen häiskä joka puhui paljon mutta sitten yhtäkkiä kanssa: töks..."en tunne mitään". Siinä vaiheessa olin jo häslännyt jutskat siihen pisteeseen että oli vittumaista lähteä tilanteesta. Semmonenki yks pikku jutska että piti hakea uus kämppä. En tajua miten sitä voi olla niin saatanan pöljä ja uskoo tommoseen hömppään. Mutta, häivyin nopeasti ja se siitä. Uudessa ihmissuhteessa oon mutta hiton hyvä ettei se mies (vaikka onkin niin fiksu hauska ja soma) ei ole sen tyylinen että puhuisi tollasia nyt heti alkuun...vaikea toisaalta kuvitella että tuleekohan koskaan puhumaan. Mä ainakin tykkään siitä koko ajan enemmän, mutta en hitossa tule kertomaan sille mitään tykkämisjuttuja tai muita...Siinä kun yleensä voi käydä niin että olis vähän sama kun kertois jollekki sadistille että "tohon ku tyrkkäset ni kylä sattuu"...kele.

    Äänestä

puhetta miesystävältäni. Sanoo päivittäin monta kertaa kuinka ihana olen, kuinka paljon rakastaa, kuinka hyvä hänen on olla kanssani yms.

En pidä ylisanoista, menettävät merkityksensä tai päinvastoin, alkaa epäillä niiden todenperäisyyttä kokonaan.
Miehellä on ennen minua ollut useita suhteita ja mietin aina, että noin se tietysti on sanonut kaikille naisilleen, ei mitään henkilökohtaista minua varten ole noissa sanoissa.

Tosin hän puhuu paljon muutenkin kaikista asioista, että voihan tässä olla ihan "kulttuurierokin" kyseessä.
Enää en kuitenkaan vastaa jokaiseen rakkaudentunnustukseen, että niin minäkin jos en oikeasti halua sitä sanoa juuri silloin. Alussa siihenkin sorruin. Jonkun verran sanominen on vähentynyt, voiko siitä vetää jotain johtopäätöksiä, en tiedä.

Katselen nyt kuitenkin vielä, mutta varauksin.

Äänestä

Teen itse samoin miesystävälleni.
Oltu kimpassa yli 5v ja hoen samoja asioita lähes joka päivä vieläkin...
Miksi?
No siksi kun tuntuu siltä!
Oikeesti hän on ihana ja täydellinen...
Tunnen oloni hänen seurassaan niin älyttömän hyväksi.
Taivaallinen tunne suorastaan.
Kai pieni toive että hän sanoisi edes kerran rakastavansa, tai hyvän näköiseksi tai ihanaksi.
Mutta en niitä sanoja häneltä saa:(koskaaan.
Hän ei lepertele nyt eikä koskaan. Ei kuulu hänen luonteeseensa.
Niin olemme erilaisia, mutta tähän on sopeuduttu.

Äänestä
  • jos antaisit miehellesi edes mahdollisuuden funtsia että ootkohan sä kuitenkaan itsestäänselvästi tos noin kokoajan, niin ehkä hänkin katsoisi asiakseen sanoa sulle jotain "kivaa?"

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


olet aivan ihana kirjoitti:

naiseni hokee päivittäin rakastan sinua,olet ihana, olet minulle täydellinen,olet parasta mitä minulle on tapahtunut...rakas,haluan olla sinun kanssasi aina. mutta silti hänellä on aika usein ns. MINÄMINÄ asenne ja hieman TEEN MITÄ HALUAN tyyli ja avoimuudesta ei voi edes puhuakkaan.

olemme olleet yhdessä noin 5kk joka on minusta aika lyhyt aika. ihmettelenkin hieman aina välillä noita kehusanojen paljoutta ja joissain tapauksissa ne eivät jotenkin enää tunnu miltään... miltä tämä kuulosta ulkopuolisin korvin ...ei minun kannaltani vaan naiseni kannalta onko hän aivan 100% tosissaan vai onko hänellä jotain aivan muuta tekeillä vai varmisteleeko hän jotain...

vastatkaa etenkin naiset ja miks ei miehetkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu