Miten Fitness:tä lajina pääsee harrastamaan. Kuntosalipohja on, mutta.. Missä pääsisi lajiin perille keski-Suomen tienoilla?
Fitness
alkuun?
3433
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
pitkälti omatoimilaji. Samoin kuin kehonrakennuskin. Täytyy vaan itse ottaa kovasti selvää ravinto- ja treeniasioista. Tietysti kovasti helpottaa jos on hyvä treenikaveri. Mut ainakaan omalla paikkakunnallani en tiedä ketään kuka lajia kisamielessä harrastaa.
Jos siellä missä asut on sali, jonka omistaja esim. on kehonrakentaja tai muuten asioista hyvin perillä, kannattaa suunnistaa hänen salilleen. Uskoisin että saat hyvää vinkkiä..
Moikka. Kannattaa käydä sivuilla www.kpfitness.fi ja sieltä kysellä lajileireistä. Niitä on muutama vuodessa ja siellä saa tarvittavaa tietoa alan ammattilaisilta ja pääsee hyvin alkuun. Itse olen yhdet kisat käynyt ja toisiin menossa syksyllä:)
Kiitoksia vinkistä. tällä tiedolla pääsen jo eteenpäin :)