Noin kärjistäen, mies, haluatko että naisella on pieni(?) pömppövatsa, vai että vatsalihakset, ja muutkin lihakset, erottuvat?
Läskiä vai lihasta?
Sinttu
151699
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Pieni -huom, pieni!-pömpppis on naisella paljon seksikkäämpi kuin sixpäkki. Ei naisen kuulu olla lihaksikkaan näköinen tai luiseva, vaan suloisen pehmoinen. Kovuus ja kulmikkuus on miehekästä, pehmeys ja pyöreys naisellista.
ei kumpaakaan. tavallinen vatsa riittää. pömppönaiset on ällöttäviä, lihasvatsat on utopiaa naisella, ei nekään paheksuntaani saisi.
Lihasta. Mutta ei sixpäkkiä. Sen saaminen on sitäpaitsi naiselle lähes mission impossible. Täytyisi laihduttaa rasvaprosentti todella pieneksi ja se ei ole enää hyvännäköistä. Kumma juttu, että naiset eivät ymmärrä, että jos naisella on lihasta, se ei tarkoita stereoilla pumpattua bodaria. Se tarkoittaa kuntoilevaa, "kiinteää" naista. Lihassyiden ei tarvitse erottua mistään! Silloin on rasvaprosentti liian pieni jo! Siis mun makuun...
sellaisena kuin olet! jos mies ei tykkää susta sellaisena kuin olet, niin mies on juntti!
Mun mielestäni naisella ei tarvitse olla pömppövatsaa eikä sixpackia, vaan paras on yksinkertaisesti kiinteä ja litteä vatsa. Eli siis periaatteessa enemmän lihasta kuin läskiä, mutta käytännössä ei oikein kumpaakaan.
Mutta ei lihaksikas vatsakaan paha ole, kunhan ei mitään bodaria muistuta, mutta tämä alkaa mennä taas aikalailla teorian puolelle... En ole koskaan eläissäni törmännyt liian lihaksikkaaseen naiseen...
Taidan olla vähän omituinen, mutta minusta pömppövatsa on seksikäs. Litteä vatsa puolestaan ei herätä minussa mitään intohimoja tai yleensäkään mitään. Se taas on minusta lähinnä vastenmielistä, kun vatsalihakset näkyvät naisella. Yleensäkin pidän siitä, että naisella on jonkin verran pyöreyttä, ts. siis läskiä.
Makuasioista ei kannata kiistellä. Mun mielestäni naisella ei tarvitse olla läskiä, koska nainen voi säilyttää läskiään jääkaapissakin. Kätevämpää ja terveellisempää sillai.
Mitenkäs herrojen omat sikspäkit? Eli onko niin, että vähemmän urheilulliset pitävät pömppiksistä, urheilulliset kiinteästä masusta? Vaikka nainen itse olenkin, niin mielestäni naisella on kaunein vatsa silloin kun se on kiinteä, ja vatsalihakset piirtyvät hieman esiin.
No itse sanoisin, että miesten naismaku noudattaa enimmäkseen länsimaista kauneuskäsitystä, eli enemmän pidetään kiinteistä kuin epäkiinteistä naisista. Ihan miehen omasta kropasta riippumatta.
Toki voisi kuvitella, että epäurheilullinen mies kelpuuttaa helpommin vähän vähemmän täydellisen naisen, kun taas urheilullinen mies luultavasti todennäköisemmin ottaa kaltaisensa naaraan.
Luulisin, ettei omalla urheilullisuudella ole juuri vaikutusta siihen, minkä malliset naiset eniten viehättävät, vaan se on kiinni muista tekijöistä. Toisaalta tosin persoonallisuuden piirteet kai vaikuttavat siihen urheilullisuuteen, ja tietääkseni niillä on havaittu olevan jotain yhteyttä myös siihen, minkä näköisistä naisista/miehistä pitää.
Oma "naismakuni" poikkeaa selkeästi esim. veljeni mieltymyksistä (hänellä ne ovat tavanomaisemmat kuin minulla), vaikka molemmat olemme elelleet samanlaisessa ympäristössä ja saaneet samanlaista kasvatusta. Mitään äitikompleksia tms. kummallekaan ei ilmeisesti ole tullut, koska kumpikaan ei ole kiinnostunut huomattavasti itseä vanhemmista naisista ja kummankin naisihanne eroaa äidistämme. Näin ollen arvelisin niiden mieltymyserojen johtuvan ainakin osittain persoonallisuuseroistamme. Siitä urheilullisuudesta muuten täytyy sanoa, että veljeni on minua urheilullisempi (ja hän pitää kiinteästä, litteästä vatsasta).
Hmmm... pari pointtia:
Myös urheilullinen mies voi olla (ja useinmiten onkin)
"epätäydellinen". Komea kroppa ei rumaa naamaa korjaa,
eikä pään sisältökään salilla parane.
Myös urheilullinen mies voi arvostaa naisessa aivan
muita asioita kuin timmiä kroppaa. Itse käyn salilla
ja lenkillä säännöllisesti, mutta edelleen minä
loppujen lopuksi naisissa ihastun heidän luonteeseensa.
Kyllähän ulkoisetkin piirteet kiinnostavat, mutta
en minä naiselta mitään missin kroppaa vaadi, eikä
muutama ylimääräinen kilo hurmaavasta naisesta hirviötä
tee.
Noin yleisesti hyväkuntoinen kroppa on paremman
näköinen, mutta ainakin minulle nainen on paljon
muutakin kuin ulkokuori. Olenhan minä itsekin kaukana
täydellisestä, vaikka kuinka paljon treenaisin.
Ennemmin "tinkisin" naisen ulkonäöstä kuin luonteesta.
Paras vaihtoehto on molempia sopivassa suhteessa. :)
Minun silmiäni miellyttää treenatun näköinen nainen, treenaan itsekin. Kaikkein ikävimmän näköistä on viedä joku pullea nainen luontoretkelle ja katsoa kun se huonolla kunnolla ja naama punaisena yrittää kiivetä kallioita ylös. Ei kiitos.
Jotenkin kummallista että puhutaan samassa sixpackista ja kävelyllä huohottamisesta. Kyseessä on sentään kuntotason kaksi äärimmäistä ääripäätä!
Joko alat ajattelemaan omilla aivoillasi ja unohdat näiden helppoheikkiluusereiden mielipiteet?? Meneppäs ulos ja kysy samaa joltain kadulla niin saat ihan erilaiset vastaukset kuin täällä. Tosin Rowenille plussat. :)
sit kahdesta pahasta se pömppö-masu.Mikään oo pahempi erotiikan tappaja kuin lihaksikas nainen,hyi helvetti soikoon.Ja nainen saa muuten olla tosi kovassa kunnossa että vatsalihakset erottuu,vittu sellainen eukkohan vetelis todennäköisesti meikäläistäkin korville halutessaan :-(