Ekomaila puusta?

Ajattelin kiinnittää irtolavan koivu- tai haapakeppiin. Tuleekohan siitä tarpeeksi kevyt ja mikä on eri puulajien taipuisuus? Luulen että haapa on kevyttä ja sopivan taipuisaa. Täyttääkö mailani sääntövaatimukset?
4508
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

toivottavasti tou oli vitsi
voi lol pelle

Äänestä
  • sanoisin että jatkoon

    Äänestä

ja kokeilet. Sitä lapaa vaan joutuu muokkaamaan sieltä sisäpuolelta että varren saa kiinni. Ne lavathan on tehty ontoja varsia varten.

Voi ehkä joillekin kuulostaa huvittavalta pistää puinen varsi mailaan, mutta laitaahan se exelkin suksisauvoihin lapoja.

Kerro sitten kokemuksista kun saat valmista. Lähteekö vedot hyvin ja niin pois päin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peluri. kirjoitti:

Ajattelin kiinnittää irtolavan koivu- tai haapakeppiin. Tuleekohan siitä tarpeeksi kevyt ja mikä on eri puulajien taipuisuus? Luulen että haapa on kevyttä ja sopivan taipuisaa. Täyttääkö mailani sääntövaatimukset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu