teillä joilla on kokemusta et kuinka paljo kielilävistys oikeesti saattuu..? tiiän et kaikilla on erillailla mut eikö se tunnu aika paljo?
kielilävistyksestä...
tyttö
4447
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
eli tasan oikeelle kohdalle kieleen, niin
sellanen 2-3 päivää on kieli turvoksissa.
Ei voi syödä mitään kiinteetä. Jäitä kannattaa
varata ja niitä rouskutella, se auttaa kipuun.
Pari viikkoo menee suunnilleen, että ei enää koske.
Paitsi, jos jotain jää kiinni siihen koruun,
niin sitten kyllä kirpasee. Pitää muistaa
sitä ruuvii kiristellä alapuolelta kans.
Sitten kun kieli on "parantunut" kunnolla ja
turvotus laskenut, niin pitää laittaa uusi lyhyempi
tappi. Mieluummin titaania tai kirurgiterästä,
ettei tule allergista reaktiota.
Jos vuotaa paljon verta laittamisen jälkeen, niin lekuriin heti.
Kielessä on paljon suonia. Zemppiä vaan!
Mulla ei tekeminen sattunut juuri ollenkaan, eikä turvotuksen aikanaan sattunut nimeksikään. Syöminen tosin oli hieman hankalaa, mutta se kuuluu asiaan.
Mulla turposi leuka jostain syystä lävistyksen parantuessa ja se oli jonkun verran hellä- mutta eipä sekään juuri paljoakaan tuntunut.
Lävärin laittaminen ei mua sattunut ollenkaan! ehkä vähän nipisti? eikä sen jälkeenkään ollut ollenkaan kipeä. Sitä vaan ajattelee et pakkohan sen on vähän sattua mut "EI SE SATU"! :D
Ei se sattunut juurikaan yhtään. Kunhan vaan rentoutat sen kieles niin ei satu. Mulla oli ekana iltana se pahin kipupiikki sit oltiin jo voitolla.