nih.. Mistä tietää, et ootteko vapaita?? Ja mitä teille kandee sanoo sen jälkeen ku on kyselly koirasta ja kehunu sitä? Yritättekö te yleensä siinä jutellessa ohjailla keskustelua vai pitääkö naisen tehdä se?
Koiria kävelyttävät miehet!!!!!
tytsy..
7931
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
rakas lemmikkimme pitää meistä huolta eikä anna tuntemattomien naisten lähestyä meitä. ei sitä tiedä millaista vaaraa tekin aiheutatte. ;D
Eihän mies voi tietää, onko koiraa ihasteleva nainen todella eläinrakas vai juttelemaan halunnut sinkku. Se kiinnostus pitää vain aistia kuoren takaa, ja rohkeampi ohjaa keskustelua haluamilleen urille.
Ihan omalla painollaan se keskustelu etenee, jos on edetäkseen. Ei arki mikään 101 dalmatialaista sentään ole. Ikävä kyllä...
Dalmatialaisen pahin vihollinen olikaan:pilkun nussija:))
Kun näen miehen ulkoiluttavan pikku "pulloharjaa" päättelen heti että joo, mies ulkoiluttaa tyttöystävänsä koiraa :)
Kun näen miehen ulkoiluttavan sakemannia tms, varattu/sinkku -ajatukset eivät tule ensimmäisenä mieleen, vaan mietin että tuota ei uskalla mennä edes lähelle saati silittämään! (miestä tahi koiraa, hmm hmm :)
Varattuja ollaan ainakin sidottuja elukkaan. Vie tosi paljon aikaa ja täytyy ottaa eläin huomioon menoja suunniteltaessa.
Ei muuta kun kysy, Yleensä kun koirasta on puhe niin moni koiran omistaja selittää koirastaan. Kannattaa itse kysellä muusta jos ei halua kuulla sitä kuinka hassua oli kun koira repi sanomalehdet ja paskansi matolle.
Mä jotenkin automaattisesti ajattelen että mies on varattu jos se ulkoiluttaa koiraa :P
Sitä paitsi kahden "hullun" koiran kanssa on vaikea lähestyä ketään koiraa ulkoiluttavia tyyppejä.
Sen sijaan olen saanut hymyjä kivan näköisiltä miehiltä lenkkipolulla, en tiedä hymyilevätkö ne mun hullunkuriselle sirkukselleni vai mulle.
No, hankala tietää mutta iloiseksi se vetää ;)