mistä miehekäs mies

Mistä löytyy enää miehekkäistä miehiä?
Ei mitään lässyn lässsyn läskejä miehiä.
Vaan miehiä jotka pysyvät sanansa takana.
Joilla on selkärankaa. Jotka eivät ansaitse
hametta päällensä.

Onko teitä enää olemassa ?

Vai oletteko kaikka jotain paskan neitejä?
141121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Juu ämmiä ollaan lähetä hamekangasta. "Kaikka" ollaan jotain paskan neitejä :)

Äänestä

Mutta entäs neiti kysyjä itse, neiti taitaa olla aika äijä?

Äänestä

V*ttuako täällä itket, suuntaa Turkkiin päin. Sinne ne muutkin sunkaltaiset menee, ja saakin mennä.

Äänestä
  • taidat olla joku itkeskelevä nynny?

    Äänestä

No mistä löytyy eroottisia naisellisia naisia. Suurin osa on kiroilevia, juopottelevia poikamaisia jakorasioita joista naisellisuutta saa tikulla kaivaa.

Suomalaiset poikanaiset ovat häpeä! Missä ovat ne naiset jotka ansaitsevat hameen päälle... joita voisi sanoa tosi naisiksi ja joille viitsisi olla herrasmies?

Äänestä

Minusta on omituista, että miestä halventava nimitys on usein jotakin naiseen liittyvää: neiti, akka jne. Kertoo aika korutonta kieltä suhtautumisesta naisiin.

Ovatko naiset mielestäsi selkärangattomia? Etkö arvosta naiseuttasi? Taidatkin olla mies.

Äänestä
  • kyllä minusta vaikuttaa siltä että naisetkin, jos yrittävät "loukata" miehiä, usein vertaavat heitä naisiin: neiti, ämmä, munaton jne.

    eivät vissiin tajua että tuollaiset termit joissa huonommuus=naiseus päinvastoin nostavat miehet naisten yläpuolelle.

    Äänestä

  • keinopää kirjoitti:

    kyllä minusta vaikuttaa siltä että naisetkin, jos yrittävät "loukata" miehiä, usein vertaavat heitä naisiin: neiti, ämmä, munaton jne.

    eivät vissiin tajua että tuollaiset termit joissa huonommuus=naiseus päinvastoin nostavat miehet naisten yläpuolelle.

    Naiset pillittävät, tunteilevat kun miehet jo toimivat.

    Äänestä

mistäs me sulle saatais sellanen tosimies..=)hmmm=)??

Äänestä

:-)

Äänestä

mene ja tiedä. Meistä kukin näkee asiat omalla tavallaan.
Jos taas nuo kuvaukset täyttämällä on miehekäs ni kyllä meitä sitten on.

Äänestä

Armeijasta löytyy aina kunnon virkamiehiä. Ehkä myös turvallisuusalan miehet, poliisit, palomiehet. Vältä ehdottomasti akateemisia, varsinkin humanisteja!

Äänestä

etsii tosimiestä ja lähes kaikki miehet loukkaantuivat ja ottivat itseensä jotka tänne kirjoittivat...
Mitä ihmettä...Onko nykymiehille loukkaus etsiä tosimiestä??Mitäs te sitten olette???

Äänestä
  • Mitä "tosimies" nykyään tarkoittaa?
    Kukapa haluaisi oikeasti tunnustautua sellaiseksi?
    ( Kun oikein mietin, tulee mieleen joku duudsoni )

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yök kirjoitti:

Mistä löytyy enää miehekkäistä miehiä?
Ei mitään lässyn lässsyn läskejä miehiä.
Vaan miehiä jotka pysyvät sanansa takana.
Joilla on selkärankaa. Jotka eivät ansaitse
hametta päällensä.

Onko teitä enää olemassa ?

Vai oletteko kaikka jotain paskan neitejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu