mies osteli kalliita autoi.. veneeseen uutta moottorii.. ja siihen kaikenlaisii vehkeit.. sekä muuta mukavaa itelle... mut ku vaimo pyys päältäajettavaa ruohonleikkurii .. (jonka joutui ain ajamaan ja paljon, lykättäväl)
ei tullu eikä ostettu.. selitys ol se, et saan liikuntaa, enkä ollut kyl liikunnan tarpeessa..
ei tullu eikä ostettu.. selitys ol se, et saan liikuntaa, enkä ollut kyl liikunnan tarpeessa..
Vastaukset 14
Vanhimmat
meillä se oli ihan päinvastoin...mä olin jo kauppaa vääntämässä,ku tuli herttainen vihje hallitukselta...että ei tarvita sellaista!!!
..taas yks sinkkuuden hyvistä puolista,nyt mä voin ostaa niin monta ajettavaa leikkuria,ku huvittaa....vaikka en niitä ees tarveis:):)
..ooks muuten koskaan nähnyt alta-ajettavaa leikkuria??? ;)
mut sie jouduitkin ajamaan sen ruohon ain.. kuinkas monta kertaa hää sen ajoi .. kysyn vaan
olen mie nähäny ja omistanki sellasen *alta-ajettavan* ja käytänki .. tarkotat varmaanki sitä Venus Gillettee ..:) siihen en kyl kysynynnä keltään, saaks sen :)))
0,7 kertaa:):) ..,juuh,mun hommia se oli:):)
niih,siis se ruohonleikkuu...ei se gillettellä huristelu =D
Vaikee sanoa. Mies halusi ainoastaan itsellensä leluja. Ollaan ikuisia pikkupojuja.;)
miekin sen oon aatellu .. pikkupoikia ootta kaik.. mut miun puolesta saatteki olla .. ei siin oo mittää pahaa .. tää tais mennä ny miult liian vakavaks .. sori
Älä nyt vakavoidu liikaa! Anna yks :)
täs siulle yks *suklaapusu*, pannukahveen kera ..otatkos sokurii, maitoo otat varmaanki.. ku oot maitopoikii..
en vakavoidu .. hymyy huuleen vaiks on mikä
No kuule olisko se siksi, että SÄ olisit voinut sen vehjeen ihan itse ostaa. Helkkariako sitä äijän kukkaroa pitää aina kyyrätä. Sen kun menee ja ostaa omalla fyrkalla vaikka oman puutarhurin.
Itse ostin puutarhurin, siivoojan ja koirien kusettajan. Omalla fyrkkandaalilla, tietty.
Ja jos sitä fyffee ei ole, kantsii miettiä duunia josta sitä sais hankittua. Jätä se miehen lompsa rauhaan tai se jättää sut rauhaan. Lopullisesti.
tuota kertoa, se on toisilla se oma napa...
Sulleko miehen pitää kaikki ostella?
Hanki omat rahat ja osta lelusi itse.
kyl kait se oisi ollut yhteinen (täs tapaukses vain miun käytös) työväline..
kyl mie omat *lelut*:))) ostan ihan omil rahoil
Ei sitä hemmetti ennen vanhaankaan mitään ajeltavia ruohonleikkureita ollut, eikä depressiota. Menee hermot kun uusavuttomat ihmiset tarvitsevat kaikkeen jonkin metelöivän härvelin. Lehdetkin pitää muka lakaista puhaltimella eikä haravalla. Se saamarin äänisaaste on paljon häiritsevämpää kuin vähän ylikasvanut nurmikko tai maahan pudonneet lehdet.
ja sit täytyy käyä ostamas kirpparilt heinähanko.. kyl kait jostain ladon (hitsi ku tuli pahat mieleen) takkaa löytyypi muutama seiväs.. siis heinäseiväs .. ei muuta ku elonkorjuuaikaan nurmikol ja bikinit pääl .. viikate kätteen .. eiköhän oo kohta naapurmiehet auttelemas .. nehän ois hetkessä seipäil .. siis ne heinät ja pupuil olis syötävää talven tuimis pakkasis :)
Mikä estää moisen vempaimen ostamista omilla rahoilla....?