Miksi Kaffeen vakkarit ovat muita parempia

Jermu

Tarvitseeko tätä enää analyseerata?? Ai tarttee, no selkeästi viitoitetulla tiellä kulkien, voit kertoa totuuden kaffeen vakkareista...Niin just. Miksi Kaffeella on selkeästi parasta porukkaa.
Perusteluni:

1.Poistot, täältä poistuu riittävästi matskua, jotta palstaa voidaan pitää selkeästi A-sarjalaisena.
2.Kilpailut ja gallu-pubit...Niitä riittää yli oman tarpeen, vaikka tuolla on omat palstansa moisille älämölöille.
3.Palstan seuramatkat..AIna niin tunnelmallisia juttuja. Kaikki pääsevät mukaan..Jopa nekin, jotka eivät edes matkalle ole lähteneet.
4.Meillä on oma paari, josta tiskin alta löytyy vaikka mitä. Muilla ei ole mitään ja sekös niitä harmittaa.
5.Meillä on lehti, joka ilmestyy silloin kun haluaapi...Se on itsenäisen palstan tunnusmerkki se. Muilla ei ole paperia edes tarpeita tehdä ja ne pyyhkii tekosensa toisten takkeihin.
6.Meillä on hotelli-motelli..On on, lepakkohotelli.
7. Ja viimeisenä, meillä on oma valuutta: Lecu


Siinä on taas kateellisille palstojen jyrsijöille mietittävää.

41

4201

    Vastaukset 41

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kusti polkee

      postilaatikolla

      • Kusti polkee

        jaettiin hetki sitten


      • Jermu
        Kusti polkee kirjoitti:

        jaettiin hetki sitten

        Aikaahan on, kun täällä on näinkin paljon mököttäjiä liikkeellä.


    • kauemmin kiikaroinut

      Perusetuihin kuuluvat (kateellisten kuulopuheita )

      Tiskikaappi (selkeästi erillään tiskistä, sisältää seurapelivälineet )
      Jonkinlainen sumppitarjoilu säännöllisen epäsäännölisesti, lecuja ei tarvinne
      Nimikkomuki
      Maininnat uroteoista
      Viinakellari
      Palstaa sen verran, että vakojen ylihyppelykisat voidaan järjestää aina tarvittaessa.
      Säännölliset äänestykset ja valinnat

      Ym.

    • Puhurix

      Kyllä mä olen kaivannut sua Jermu kiteyttämään tämän kaiken. Siitäs saavat kaikki muut.

      • Jermu

        ja sitten oli pakko tehdä yltiöisänmaallinen ja ylimielinen paremmuusavaus viitoittamaan tietä tuleville sukupolville. Koska me ollaan parempia kuin muut, niin me voidaan nauttia siitä ja muut joutuu vaan kärsimään. Meiltä ei riitä säälipisteitä heille.


      • Puhurix
        Jermu kirjoitti:

        ja sitten oli pakko tehdä yltiöisänmaallinen ja ylimielinen paremmuusavaus viitoittamaan tietä tuleville sukupolville. Koska me ollaan parempia kuin muut, niin me voidaan nauttia siitä ja muut joutuu vaan kärsimään. Meiltä ei riitä säälipisteitä heille.

        Heti on valittajat hiljentyneet.


    • norMix evk

      ...saa puhuakin IHAN mistä vaan....paitsi tseksistä...paitsi Lordista...paitsi...

      • SikurLiina ejk

        ..siis puhua, jos puhuu toiseen suupieleen. Tai kiertoilmauksilla----tai anatoomisesti ....tai ....*odotas kun funtsaan*


      • Jermu

        Ei ole enää trendikästä ja tseksikästä puhua tseksistä ja loortsista. Olemme valovoimaisin tiennäyttäjä kaikilla palstoilla, joten me näytämme tietä noille huonompiosaisille.


    • SikurLiina ejk

      ..täytyy myöntää, että tää tietty on paras palsta...jos niiku noi sun perustelus otetaan huomioon.

      • Jermu

        Turhaa on valitus ja hammasten kaivuu. Täällä on menoa ja sitä traivia.


    • ääninen

      ÄÄNISTYKSET!

      • Jermu

        Täällä voi huoletta äänittää omat lempiavustukset tulevaa käyttöä varten.


    • Jermu

      Tämä palsta onkin siitä veikeä, että täällä saapi punainen pallukkakin turpiinsa tavan takaa...

      • PunainenPallukka

        Totta turiset, hyvä jos paikalle ehtii, niin taas potkaistaan persuuksille...aiai voivoi...hyvä, ettei ole vielä luita poikki mennyt. :(


    • Jermu

      Vain tällä palstalla voidaan yhtä harmitonta vikapaukkua anal-lyyseerata noin 66 vastauksen verran. Lisäksi palstan yltiömäistä paremmuutta kuvastaa se, että tuo 66. vastus onkin sitten sellainen puskavinkuna, jossa kuvaillaan meidän saaneen mitä ansaittiin...
      Tavallisella palstalla tuollainen paukku-avaus olisi laulettu kuorossa lepikkoon tai rapaojaan, mutta ei täällä. Selkeää ylivoimaa sellainen siis.

    • muita parempia? :O Niisk...:( kai mäkin ny hyvä oon,vaikken ny ihan varmaan vakkari olekkaa täällä..jokapäiväne kylläki,mut vasta vähän aikaa...;)) lupaa Jermu,pliis...oon sit ikuinen fanis...;) (vaikka oonki jo,mut sit vielä isommasti..:DD )

      • Jermu

        Eppäilen, että olet pahasti koukussa palstaan, joten sinusta tuli vakkari huomaamattasi. Sille en kylläkään voi mitään, joten vali-vali jollekkin muulle nyt. Tirinät pois, tää on kafeteriaatti. Niiiiiiiiiiin, senkin misukka.


      • Jermu kirjoitti:

        Eppäilen, että olet pahasti koukussa palstaan, joten sinusta tuli vakkari huomaamattasi. Sille en kylläkään voi mitään, joten vali-vali jollekkin muulle nyt. Tirinät pois, tää on kafeteriaatti. Niiiiiiiiiiin, senkin misukka.

        Ihan tosissas ku meinaat,et oon koukussa?Mä lähen heti johonki vierotukseen...;))


    • uusiovakkarit

      ovat nykyisin animattin, miisu, pussipuskapiru,satutäti ja kumppanit.Taso on sitä luokkaa, ettei mieli tee mukaan.

      • hymmymmi

        Tai jos tarkoitat limboluokkaa, jossa taso kuin taso pyritään aina alittamaan...


      • tiiät tasos...jos katos, et tunne kuuluvas näin korkean tason porukkaan...;)


      • Jermu

        Palstan nykyisellä menolla ei ole esteitä ja vahvan Lecun politiikka jyllää. Ehtotan reilusti sellaista, että et lue, etkä vastaa heille mitään..Paitsi jos nyt ohiajellessasi nyt joudat.
        Se tästä palstasta tekeekin paremman, että täällä voi valittaa jopa valituksista. Millä muulla palstalla sen voit tehdä huoletta, kysyn vaan. Ja lopuksi niistä tehdään visailumuotoinen kisa ja äänestys ja sitten mennään Kallu-Puupiin.


    • Jermu

      Ja täällähän ei sitten valiteta...Paitsi jos ohimennessään vaan niinku huomaa tän palstan ja sitten kirjoittaa meidän ansainneen toisemme ja tämän tason palstalle. Kaikenlaiset muut valitukset suck's...Hahahahaaa!
      Sitäpäitsi terveisiä Möksääjille..En usko teihin ollenkaan...Te yritätten vain huiputtaa Jermua ja ootten siellä puskissa ihan tuskissanne.
      Ulos vaan kaikki ja nyt näytetään kateellisille, joille Kaffilan palstan paukkukin on ihan liian tuima ja se käypi henkeä ahistamaan..Kjäh!

      • animattiN

        mähkyrä sun kanssa, mietoi paukkui tääl vaan päästetään. :)


      • valittaa....Hyi Jermu,et sit vastannu tuolla ylhäällä olleeseen kysymykseeni...:( mä mökötän sulle...:¤


      • Jermu
        mii-su kirjoitti:

        valittaa....Hyi Jermu,et sit vastannu tuolla ylhäällä olleeseen kysymykseeni...:( mä mökötän sulle...:¤

        Jos noin pienestä alkaa kitinä, niin siitä seuraa tappelus, näin mää eppäilen..Kjäh!


      • Jermu kirjoitti:

        Jos noin pienestä alkaa kitinä, niin siitä seuraa tappelus, näin mää eppäilen..Kjäh!

        Kiusaat pienempiäs...;) Mä en sun kaa tappelis,ku sä häviäisit mulle...:D


    • yksitypy evk

      oma huuhaapappi,-kirkko,-äidinkielen opettaja,- pubi,-mielenterveystoimisto,-laivamatkat,- karaokelauluillat,-runoillat .... ja paaa..ljon muutakin, mutta tässä ne mitä näin häthättää muistan.
      Meiltä löytyy apu lähes kaikkeen :=))

      • Jermu

        Meillä on paljon toimintaa ja "äksöniä", katsos. Meillä parempi palsta, teillä paljon kitinää.
        Hah!


      • yksitypy evk
        Jermu kirjoitti:

        Meillä on paljon toimintaa ja "äksöniä", katsos. Meillä parempi palsta, teillä paljon kitinää.
        Hah!

        ja teillä paljon tappeluksia...
        Parempi pieni kitinä kun ainainen natina :=))))

        Teillä kyllä on äksöniä vähän enemmän. Siksi täällä pitää käydä pyörähtelemässä, kun minäkin väliin tuota äksöniä kaipaan.

        Huuhaalla ollaan fiksuja ja filmaattisia, ja varotaan loukkaamasta ketään. Jos joku erehtyy niin tekemään saa tuta :=((


    • CharlieChaplin

      Täällä on niin mukavia Naisia palsta täynnä, että jos ne nyt vähän sekoilee niin sehän on mukavaa! huumoria pitää olla! ei tämä niin vakavaa ole!

    • Voi Jermukka, että sä saatkin näillä höpinöilläs hyvälle tuulelle. Suupielet kääntyy väkisinkin ylöspäin näitä lukiessa.
      Heh, sulla kyllä lohkee...niinkuin se ykskin...sen varmaan muistan vielä Kaffeen dementiaosastollakin.

    • Pumpulipaj

      Pusu sulle ja ärise sinä muidenkin edestä ;D, olen väsynyt palstojen räkyttäjiin, joten tämä tässä :)

      Moikka ja hyvää...parempaa...parasta kesää.

    • animattiN

      miss oot nyt sua kohta tarvitaan, tuu esiin,,,:)))

      • PunainenPallukka

        Tulossa ollaan....


      • PunainenPallukka kirjoitti:

        Tulossa ollaan....

        Koklaan tuleeko tää vielä....kiusaus liian suuri...:DDD


    • PunainenPallukka

      Niin mua taas potkaistiin pyllylle, eikun pallolle.
      auts..auts..

      • animattiN

        sua vietiin,,minnekköhän sut potkittiin. :(


      • Jermu

        Ootas..tää tarttee kattoo kootikirjasta...
        Pallille auts...----->Tästä tuleekin hauska pompotus. Kukaan ei tiedäkkään, kuinka hauskaa on pomppia etestakaisin..
        Noin se kootikirja sanoopi..


    Ketjusta on poistettu 170 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      48
      930
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      798
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      497
      769
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      697
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      624
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      586
    7. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      35
      563
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      170
      528
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      520
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      470
    Aihe