Olen syönyt redua 10 mg viikonajan ja mulla ei ole ilmantunut mitään sivuoireita. Nälkää en tunne, mutta mielihaluja on.Lopetin samalla tupakan polton,voisiko sillä olla jotain merkitystä mielihaluihin? Onko mahdollista, että mielihalut voi vielä lähteä? Ja voiko sivuoireita tulla myöhemmin? Paljonko olette keskimäärin pudottaneet kiloja viikon aikana redun avulla? Millaista ruokavaliota noudatatte ja kuinka paljon syötte päivässä kaloreita?
redun syöjät auttakaa
pompulla
6829
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
laihdutuslääkettä.
Olen käyttänyt sitä nyt kaksi vikkoa, eikä muita sivuoireita ole ilmaantunut kuin suun kuivuminen.
Kapseli on otettava aamulla, sillä unettomuus voi tulla sivuoireena, jos sen ottaa illalla, tai myöhään iltapäivällä.
Olin ja olen niin motivoitunut laihduttaja, että minua auttaa tuo lääke, sillä se vie ruokahalun, ainakin vähentää paljon. Voisin tietenkin syödä kaikkea hyvää, ei ruoka pahalta maistuisi, mutta
pystyn noudattamaan 1200 kalorin päivittäistä ruokavaliota. Näiden kahden ensimmäisen viikon aikana painoni on pudonnut melkein viisi kiloa, mutta tiedän sen olevan vain nesteen menetystä. Varsinainen läskin poltto alkaa nyt vasta.
Aion jatkaa "Redujen" käyttöä, kunnes olen saavuttanut ihannepainoni, tai normaalipainon paremminkin.
lääkäri sanoi että mulla ois sopiva kalorimäärä 800. olen 160cm ja painoin silloin n.90kg
on liian vähän, jos lähtöpaino on 90 kg.
"Redun" vaikutus perustuu lähinnä siihen, että kun painoa on saatu jo putoamaan ja elimistö siirtyy säästöliekille, niin lääkkeen ansiosta aineenvaihdunta ei hidastu, niinkuin normaalisti painon menetyksen seurauksena. Onhan tunnettua, että elimistö alkaa pantayta läskiä ja laihdutettaessa tulee vaihe, jolloin kilot eivät liikahdakkaan ja laihduttajan motivaatio pienenee.
Vielä tuohon alhaiseen kalorimäärän mennäkseni: Jos ruokavalio on suunniteltu niin ehdottoman tarkoin kaikkki vitamiinit ja hivenaineet sisältäviksi, niin pienempi kalorimäärä saattaa olla paikallaan, mutta jo 90 kg painava ihminen kuluttaa enemmän suuren kokonsa tähden. Kilomertin kävelyssä 60 kg painava menettää vähemmän kaloreita kuin 90g painava.
En ole mikään innoas lääkkeidn käyttäjä, mutta tuo lääke tuntuu auttavan. On tosin mielettömän kallis. Olin pyörtyä kun kuulin apteekissa 28 kpl sisältään rasin hinnan. Siitä huolimatta jatkan.
hei!
miten noita lääkkeitä saa?itselläni liika painoa n 20 kiloa, eikä laihduttaminen onnistu!eli saisinko minä kyseisen lääkityksen?
Reseptilääke (hintava), jonka saa lääkäriltä. googleta niin löydät tietoa.
eli minulla vaikutus alkoi kunnolla vasta kahden viikon käytön jälkeen. Ja rupesin ottamaan Redun vasta noin klo 12, koska iltaisin alkoi tulla syöpöttelyhaluja.
Nyt olen syönyt kolmisen kuukautta, laihtunut olen reilun 10 kiloa. Olen syönyt keskimäärin noin 1100 kcal pvssä ja painoin aluksi 105 kiloa ja olen nainen