Hei! Tietäisikö kukaan mistä voisi ostaa/tilata niitä Chanelin korvakoruja, joissa on ikäänkuin "kaksi C-kirjainta" lomittain (ei roikkuvat).
Olen kiitollinen tiedosta:)!
Chanel korvakorut
14
13225
Vastaukset
- LV-fani
Chanel myy tuotteitaan ainoastaan omissa liikkeissään ja tarkaan valikoitujen jälleenmyyjien kautta. Netistä ei voi Chanelia tilata mistään!
Suomesta ei löydy yhtäkään Chanel korujen jälleenmyyjää. Lähimmät myymälät taitavat löytyä Saksasta.
En myöskään löytänyt Chanelin tämänhetkisestä kokoelmasta kuvailemiasi koruja. Taitavat olla vanhaa mallistoa, jolloin niitä ei luultavasti saakaan mistään.
Jos todella korut haluat, ja olet niistä valmis maksamaan, niin ota yhteyttä Chanelin liikkeeseen. Voivat jopa valmistaa sellaiset sinulle, ellei liikkeestä löydy valmiina. Olethan tietoinen hintatasosta. Parilla satasella et selviä...
Lisätietoja chanel.com- :D:D:D
Piraattichanelikorvakorut kyllä löytyvät mm. Shop Tetuanista (mm. asematunneli, Hki.) ja hinta oli muistaakseni 10e kieppeillä.
Oikeista en osaa vastata. - LV-fani
:D:D:D kirjoitti:
Piraattichanelikorvakorut kyllä löytyvät mm. Shop Tetuanista (mm. asematunneli, Hki.) ja hinta oli muistaakseni 10e kieppeillä.
Oikeista en osaa vastata.Piraattien/tuoteväärennösten maajantuonti ja myyminen on laitonta! Jos joku kopioita ammattimaisesti diilaa, niin imoitusta poliisille vaan.
Sen sijaan jotain mukaelmia ja tyyliltään vähän samanlaisia tuotteita voi löytyä (ja varmasti löytyykin - mene vain lähimpään kauppaan...), mutta niidenkin laillisuuden voi immateriaalioikeusien omistaja oikeudessa kyseenalaistaa...
Enkä itse alistuisi naurunalaiseksi pitämällä feikkirihkamaa, joka on valmistettu todella kyseenalaisissa oloissa - usein lapsityövoimalla - rikollisten kääriessä voitot. Mutta sehän olen vain minä =) - .......
Mielestäni kyseiset korut on klassikot, eli luultavasti ovat aina myynnissä. Kaikkea valikoimassa olevaa ei näe näytöskuvista tai chanelin verkkosivuilta.
- LV-fani
....... kirjoitti:
Mielestäni kyseiset korut on klassikot, eli luultavasti ovat aina myynnissä. Kaikkea valikoimassa olevaa ei näe näytöskuvista tai chanelin verkkosivuilta.
CC-logo on klassista Chanelia, mutta Chanelilla kun ei ole vakituista kokoelmaa klassikoista. Chanel muuntelee klassikoitaan joka sesongiksi. Esimerkiksi Cocon kuuluisaa tikattua laukkua ketjukahvoilla ei saa alkuperäisenä, vaan melkein joka sesongiksi luodaan hieman uusi malli, vaikka vain värejä vaihtamalla.
Kannattaa kuitenkin kysäistä Chanelilta, josko heillä olisi kokoelmissaan jonkinlaisia CC-korviksia. - snobi;)
Mulla on sellaset korvikset
- milla magia
haluaisin korjata aiheeseen liittyvää väärää informaatiota.....
Chanel koruja MYYDÄÄN suomessa, Helsingin Della Marga nimisessä liikkeessä esplanadin varrella. En ole varma onko myymälässä juuri haluamiasi korviksia, mutta joitain chanel koruja kuitenkin löytyy...kannattaa käydä tarkistamassa! - dfr
mene osoitteeseen www.sell.com/search ja laita hakusanaksi vaikkapa 'chanel' tai 'chanel earrings'.
sieltä löytyy aitoja ja vähemmän aitoja chanelin korviksia, eri hinnoilla. myyjä ilmoittaa maksuvaihtoehdot.- semmosta
tietääkö kukaan löytyykö edes feikkejä mistään pohjoisemmasta oulun aluieilta ,nekin nyt kävis.
- kdsakasdkjdas
semmosta kirjoitti:
tietääkö kukaan löytyykö edes feikkejä mistään pohjoisemmasta oulun aluieilta ,nekin nyt kävis.
Löytyiskö feikkejä Turusta jostain kaupasta, tai halvalla netistä? Vinkkejä?
Kiitos! - coco chanel
kdsakasdkjdas kirjoitti:
Löytyiskö feikkejä Turusta jostain kaupasta, tai halvalla netistä? Vinkkejä?
Kiitos!http://www.huuto.net/kohteet/---korvakorut--chanel---tyyliset-/137344928
- Abi2010
Hei, UK:n Ebaysta löytyy mainitsemiasi Chanelin korvakoruja. Postikulutkaan eivät useimmissa pahat, mutta unohda aasialaiset kauppiaat, he tuskin myyvät mitään muuta kuin feikkejä.
- Anonyymi
Emily on jo kauanaikaa kysellyt en tiedä onko onni potkaissut,toivonmukaan on !!!! Mut Minä kans olen niit haeskellut,ei tarttis olla edes aidot mutta ei roikkuvat vaan ns.Tappikorvakorut...Jos ei löydy niin kellosepält menen tilaamaan juurikin sen malliset ja annan laittaa sirkonit loistaan niihin CC:n päälle no toinenhan tulee niinku nurinpäin toisenpääl sit ainakin saa ja hyväslykys halvemmal kun aidot mut ottaisin tarjouksii vastaan jos jollakin olis ylimääräisenä...Kiitos !!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191712
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991548Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy381021Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29909Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38871Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50836Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43778Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37770Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56758Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37740