Kynsikoristeista

Tietääkö kukaan, mistä voisi ostaa kynsikoristeita. Olen nähnyt muutamilla ja todella makeet...
4359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

beigen lakan. sitten Bankokista ostetulla pidte lakalla valkoiset pilkut ja anttilasta ostamia timantteja kahteen kyntteen liimalla. kestää viikon. helppoa.

Äänestä

Kirjakaupoista voi löytää jotain pieniä :) Kun laittaa "korun" märän lakan päälle niin ei tarvi liimaa - lakkaa vain yhden kirkkaan kerroksen vielä päälle niin kyllä pysyy :D

Rhinestone- nimellä löytyy ulkolaisista nettikaupoistakin (google), suomalaisia en tiedä mut jos joku tietää niin osoite kelpaisi :)

Äänestä

Tarroja on myynnissä varmasti tavarataloissa mutta suosittelen että kokeilet itse tehdä maalaamalla akryyliväreillä tai kynsitaiteeseen tarkoitetulla "tikulla". Netistäkin saa ostaa esimerkiksi www.nailfix.fi nettikaupasta.

Äänestä
  • Stockmannilta ja Sokoksesta (hyvä valikoima!) saa ostettua. Myöskin jotkut manikyyrit myyvät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nail kirjoitti:

Tietääkö kukaan, mistä voisi ostaa kynsikoristeita. Olen nähnyt muutamilla ja todella makeet...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu