katkenneet verisuonet

Mulla on reisissä ja pohkeissa katkenneita pikku verisuonia jotka näkyvät iholla liilana...ihan kauheita!
onko niihin olemassa mitään hoitoa? Vai onko ne nyt vaan siinä ikuisesti?
jos kosmetologilta tai jostain löytyy joku poisto menetelmä niin laittakaa tietoa...miten ja onko kallista?
1412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Täältä löytyy sellaisia myös! Pohkeissa ei tosin juurikaan, mutta reisissä ja juuri pakaroiden alaosassa/alapuolella sitäkin enemmän! En tiedä, löytyykö niihin hoitoa, mutta kun ruskettuu, niin niitä ei näy niin hyvin. Jos siihen poistoon joku poppakonsti löytyy, niin kertokaa tännekin ihmeessä. Ainakaan oma kosmetologini ei tiennyt, näytti omassa pohkeessaan olevaa järkyttävän isoa liilaa suoniläjää. Voi kuulemma tulla, jos saa vaikka kovan iskun tai hankaa hirveästi ja suoni katkeaa ja pää jää ihon pinnan lähelle näkyviin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-HHH- kirjoitti:

Mulla on reisissä ja pohkeissa katkenneita pikku verisuonia jotka näkyvät iholla liilana...ihan kauheita!
onko niihin olemassa mitään hoitoa? Vai onko ne nyt vaan siinä ikuisesti?
jos kosmetologilta tai jostain löytyy joku poisto menetelmä niin laittakaa tietoa...miten ja onko kallista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu