Kenkien narina pois ?

Miten uusien nahkakenkien narinaa kävellessä voisi vähentää/poistaa ?
32833
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Plankkaa ne, ei pikakiillotteella vaan paksulla voidemaisella plankilla. Toivottavasti kenkiesi vuori on myös nahkaa, silloin narina häviää, kun kenkä asettuu. Jos sisus on muovia, voi olla ettei narina häviä ollenkaan.

Äänestä

Mulla ongelmana on kengänpohjista johtuva narina sileillä lattioilla kuljettaessa. Kamala nitinä kun menee laatoilla tai linoleumilla. Tämä kai johtuu pohjan materiaalista, mutta onko kellään mitään konstia vähentää narinaa?

Äänestä
  • että narisevia kenkiä ei ole maksettu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


äänetön... kirjoitti:

Miten uusien nahkakenkien narinaa kävellessä voisi vähentää/poistaa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu