Olen kohta 18v ja olen ollut taalla Southendissa (Lontoosta itaan, siella thames joen suulla sijaitsee) noin puoli vuotta au pairina, mutta missaan en ole muihin suomalaisiin tormannyt. En edes kielikursseilla. Eli onko taalla tai jossain lahistolla muita au paireja? Olisi niin kiva, etta loytyisi lahelta ystavia, joidenka kanssa viettaa vapaa-aikaa. Ja ei haittaa, jos et ihan talla suunnalla asu. Eli jos on muita uusia ystavia kaipaavia, innolla odotan viestejanne.
Southend. Onko taalla muita suomalaisia au paireja?
K auppis
5346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oletko sä ollut puoli vuotta ilman ystäviä? miten vietät vapaa-aikaasi siellä?
En nyt suinkaan koko aikaa oo ollu ystavitta, mutta vasta toukokuun alussa sain ystavan. Ja en taalta vaan lontoosta. Ja nyt kesalla tutustuin eraaseen turkkilaiseen au pairiin, mutta han varmaan muuttaa pian, kun on niin kamala perhe. Mutta aika kauan siis olin "yksin".
Mita tein vapaa-ajalla? liikuin pihalla, luin, kirjoitin....... Mutta tietysti sata kertaa kivempaa olla muiden ihmisten kaa.
muutan ens viikolla milton keynesiin, en tiiä onko ihan lähistöllä mutta 30 min junallalLontooseen ja ois todella kiva tavata siellä muuitakin suomalaisia aupaireja :)
kauan olet vielä englannissa?
En oo ton nimisesta paikasta koskaan kuullu, tiedatko mihin suuntaan se on Lontoosta? Mutta eipa silla suunnalla niin valia, silla vapaa paivina vois tavata just lontoossa, jos se on siina sopivasti keskivalilla.
Oon taalla joitakin kuukausia viela, loka tai marraskuussa kotia.
Jos haluat, voit mailata [email protected].. Mulla ei oo kylla nettiyhteytta kotona (mika on naurettavaa, noi lupas mulle netin jo kuukaus sitten...)
Ainiin, minka ikainen sa oot ja tuletko kesaksi vai pidemmaksi aikaa? Ja tervetuloa.=)
Hei! ihmettelen b
vaan jos vielä olet englannissa? itse tulin lontooseen noin kaksi viikkoa sitten ja olo todella yksinäinen,.Ei ole ketään kenen kanssa oleskella vapaaaikana ja sen takia mietin että oletko vielä täälläpäin maailmaa?! vastaa ihmeessä
Elin