Ostan Bruce Springsteenin Helsingin keikalle 17.6.2003 kaksi lippua, istuma- tai seisomapaikkoja. Maksan hieman norm. hinnan päälle; älä ahnehdi.
Ostan lippuja Springsteenin keikalle...
Jasber
5282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
16.6.2003 keikalle lippuja? tulee myyntiin ensi viikolla....
Ellet tee niinkuin joku jo ehdottaa, eli valitse toista konserttia, niin tiedossa on kyllä lippuja ja ainakin minä myyn mahdolliset ylimääräiset kohtuuprovikalla, mutta en vielä. Kun etsin itse näitä, niin parhaimmillaan puolitutut ja tuntemattomat yritti nyppiä tuplahintoja yms. mikä on lähinnä törkeää. Moni kuului ostaneen vartavasten myytäväksi kaikki 12kpl jne. Vituttaa, kun itse yrittää koko aamun ja jää tyhjin käsin, eikä ole penskojen "ruokkimiselta" ja muulta perhemenoilta hirveästi ylimääräistä mistä maksaa. Mutta mennä sinne on pakko.
Moi,
Konsertti on loppuunmyyty (17.6.), mutta myyntiin tulee vielä lippuja. Minullakin on (ehkä) yksi ylimääräinen lippu tarjolla 17.6. konserttiin.
Hinnat varmaankin nousevat keväämmällä ja kesällä 2003. Mutta kuten on tullut todettua - POMO ON NÄHTÄVÄ!
Joko ostit liput 17.6. -keikalle?
Sain liput tänä aamuna tiukat kahden puhelimen ja netin rynkyttämisellä. Linjat olivat tukossa koko aamun, ja kun tärppäsi tuossa vartin yli yhdeksän niin istumapaikkoja oli enää toiseksi viimeisessä rivissä pitkällä sivulla. No, liput sain kuitenkin ja kesällä rokataan!