Kun olette tilanneet netin kautta tai postimyynnistä tuoksuja,niin paljonko yleensä tulee postimaksuja?Tuleeko halvemmaksi tilata tai ostaa kaupasta vaan?Hyviä nettilinkkejä?Ja vielä,muistaako kukaan sellaista ihanaa tuoksua,pullon korkki oli punainen, sydämen mallinen,nimi joku verse....en löydä mistään.Kiitosta:) !
Netistä tilaaminen
flora
51172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Strawberrynetistä kun tilaat, ei tule postimaksuja ollenkaan (tullimaksuja voi tosin tulla, itselleni ei tullut)
Supadrugstoresta tilatessa postimaksut oli noin 12 euron paikkeilla. Hinta oli tuo riippumatta siitä, paljonko tilaat.
Joissakin saattaa postimaksut olla riippuvaisia ostojen kpl- tai euromäärästä
Mikä on Strawberrynetistä tilatessa tullimaksun raja? Vai onko sitä? Voidaanko se lisätä ihan minkä suuruiseen tilaukseen tahansa?
...jos ostaa yli 40 eurolla, joutuis maksaa tullia. Strawberrynet on siis Hong kongilainen yhtiö, eli EU:n ulkopuolelta, ja tällöin tullimaksuja saattaa rapsahtaa. No, mun ostokset oli kuitenkin 85 euroa ja kerroin sen tullivirkailijalle, eikä mitään tullimaksuja tarvinnut maksaa. Kysyi vaan, että mitä siinä paketissa on.
www.fragrancedirect.co.uk 2£ per tuote. Vähintään samaa hintatasoa kuin laivalla (postikulut mukaanlukien) ja monet halvempia. Paketti tuli perille 3 työpäivässä.
Versacen Versus? En kyl tiedä ko. pullon muodosta. Tai sitten joku Escadan tuoksu, niillähän on sydämenmuotoisia pulloja..