Itseruskettava ja kosteusvoide

oneheart

Olen ostanut pari purkkia itseruskettavaa voidetta ja yks geelituubikin on, mutten ole vielä aloittelijana uskaltanut kokeilla niitä. Ajattelin sellaista, että saisikohan silleen luonnollisemman ja tasaisemman lopputuloksen, että sekoittais itseruskettavaa voidetta vartalovoiteeseen, puolet ja puolet? Onko joku kokeillut näin?

3

3496

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SaSa

      Itse tein juuri niin, että sekoitan itseruskettavaa johonkin kosteusvoiteeseen. Sekoitus suhdetta kannattaa ihan vaan kokeilla, mutta jos puolet ja puolet aiot sekoittaa niin se tuskin ainakaan tummaksi ihoasi tekee, korkeintaan saat todella kevyen päivetyksen.
      Muistat vaan levittää ainetta tasaisesti ja ohuelti niin saat siistin lopputuloksen.

      Itse en enää käytä itseruskettavia vaan kosteusvoidetta jossa on pieni määrä päivetystä antavia ainesosia, se riittää minulle auringonoton kanssa. =)

      • tiina.oriflame

        ennen itseruskettavan voiteen levittämistä muista kuoria ihosi hyvin, tällöin rusketus pysyy paremmin ja siitä tulee tasainen.

        levitä kosteusvoidetta ihosi kuiviin kohtiin esim. kyynärpäihin hyvissä ajoin, että ehtii hyvin imeytyä.

        levityksessä olen käyttänyt kumihanskoja, tällöin ei väri tartu käsiin ja meikkisientä olen myös käyttänyt, sillä tuputtanut iholle.

        väri tekeytyy iholle n. 2h kuluessa.


    • mytaninrusketus

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3235
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3087
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2447
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      2197
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1903
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1800
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1616
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1405
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1290
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      81
      1132
    Aihe