mp3-soitin ja RADIO.....?

Kuuluuko teillä mp3-soittimessa radio hyvin? kaikki asemat...?

Meinaan miulla on semmonen kiinalainen mp3-soitin KONC-A09 ... Ja siinä on FM radio, mut en saa kuin ainoastaan NRJ:n kuulumaan... ja senkin vain joskus... ? :/
4576
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mulla on creativen zen nano plus ja kyllä siinä ainaki YleX kuuluu. Ja olen mä joskus saanu muitaki kuulumaan mutta poistin ne. Ihan hyvin mun mielestä toimii.

Äänestä
  • No miulla on semmonen joku kiinalainen soitin.. Mutta kyl siinä on FM radio... en saanu kuuluu ko yhten päivänä NRJ:n täydellisesti... sit seuraavana päivän enää sitä ei kuulunu mut kuulu huonosti joku muu !? :O Pitääks siin siun soittimes tehä kenties jotai "asetuksia" sen etee et sais radion kuuluu?

    Äänestä

  • Regsu kirjoitti:

    No miulla on semmonen joku kiinalainen soitin.. Mutta kyl siinä on FM radio... en saanu kuuluu ko yhten päivänä NRJ:n täydellisesti... sit seuraavana päivän enää sitä ei kuulunu mut kuulu huonosti joku muu !? :O Pitääks siin siun soittimes tehä kenties jotai "asetuksia" sen etee et sais radion kuuluu?

    Noissa soittimissa kuulokejohto toimii antennina, joten jos mahdollista, käytä alkuperäisiä kuulokkeita radiota kuunnellessa.
    Itsellä on myös kiinalaista (onko muuallakin tuotantoa?) valmistetta oleva Traxter-soitin, mutta kyllä siinä aikankin radio toimii ongelmitta.

    Äänestä

Just sain Hobby Hallista tilaamani Creative ZEN Stone Plus Gt:n, ja radio kuuluu hyvin huonosti ja vaihtelevasti.

Muutama kanava kuuluu välillä, mutta laatu vaihtelee ihan koko ajan, etenkin jos soitin liikkuu (esim. kävellessä). Toisin sanoen radiolla ei tee yhtään mitään.

En tiedä, onko vika ihan yleinen, mutta tein reklamaation HH:lle ja vaadin uutta soitinta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Regsu kirjoitti:

Kuuluuko teillä mp3-soittimessa radio hyvin? kaikki asemat...?

Meinaan miulla on semmonen kiinalainen mp3-soitin KONC-A09 ... Ja siinä on FM radio, mut en saa kuin ainoastaan NRJ:n kuulumaan... ja senkin vain joskus... ? :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu