exästä. Hän on melkein päivittäin mielessäni, käyn katsomassa galleriasta hänen kuviaan ja vakoilemassa onko löytänyt ketään. Hän ei ollut täydellinen, mutta en ole minäkään. Seksi sujui, mutta en vieläkään ymmärrä miksi hän minut jätti kun en tehnyt mitään mistä moinen olisi johtunut? Sekin kaivelee mua kun en tiedä miksi.
No ehkä en pääse hänestä koskaan eroon henkisesti, kun oli eka seksikumppani ja varsinainen suhteeni. Erostakin alka olla 5kk... :(
No ehkä en pääse hänestä koskaan eroon henkisesti, kun oli eka seksikumppani ja varsinainen suhteeni. Erostakin alka olla 5kk... :(
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ensin sinun täytyy selvittää miksi hän sinut jätti. Sitten vasta voit jatkaa eteenpäin. Toi asia voi muuten jäädä kaivelemaan ja tulla vuosienkin päästä mieleesi. Minulle on käynyt näin.
Nyt ei ole vielä liian myöhäistä. Aikakin parantaa vaikka se ei ketään lohdutakaan, mutta on totta.
" Ensin sinun täytyy selvittää miksi hän sinut jätti."
No ei todellakaan tarvitse. Tuossa iässä jätetään kun tuntuu siltä että löydetään parempi. Todennäköisesti on se kipinä puuttunut (lue: komeammat miehet ovat osoittaneet huomiota).
Kyynistä mutta totta.
hän vain selitti, ettei meillä olisi tulevaisuutta? Kuitenkin itseni mielestä niin suhde kuin sänkypuuhat sujuivat hyvin. Eikä hänelläkään ollu valittamista kun suhteen aikana kyselin seksistä jne.
Ja komea olen, joten en usko tuota sinun teoriaasi. ennekuin alettiin seurustelemaan niin hän sanoi, että mulla on varmaan paljon naisia tällä ulkonäöllä...
Hän on tietääkseni vielä sinkku, kuten minäkin :(
Jos yhtään lohduttaa, niin nuorelle miehelle ensirakkaus ja ensimmäinen seksisuhde on kova paikka. Nuoret naiset pääsevät tutkitusti helpommin yli rakkaushuolista kuin nuoret miehet. Olisikohan syynä naisten keskimääräistä suurempi sosiaalinen verkosto vai parempi tunneosaaminen?
Olet siis aivan normaali! Olet kokenut elämäsi ensimmäisen rajun rakastumisen, eikä varmasti toista samanlaista tule kohdalle. Mieheni on 31, ja joskus tuntuu siltä, että yli 10 vuotta sitten pettänyt ja jättänyt ensirakkaus kummittelee hänen mielessään vieläkin. Mutta sitten kun löydät joskus elämäsi naisen, niin haavat paranevat ja oikean kumppanin kanssa kaikki on paljon todellisempaa. Ei ehkä enää niin ruusuista - silmät ovat avautuneet todellisuudelle - mutta sitäkin aidompaa, todellisempaa ja syvempää.
juu siis itsellä kanssa erosta kohta 5kk ja tämä yksinäisyyden ja ikävän tunne on järkyttävä.:( luulin päässeeni yli hänestä bilettämällä ja jatkamalla elämääni mutta tänään taas tajusin kuinka paljon kaipaankaan...kauanko seurustelitte jos saa kysyä?
Tää ratkee nyt sillä, että annat sen exäs nickin sinne galleriaan, että nään sen kuvan. Kiva tietää kenen kans puhuu. Mä sit katon, mitä voin tehdä. Joku yhteystieto olis kans hyvä olla, että tosiaan toi puhuminen onnistuu. Näytät nyt olevan niin yltympäriinsä pihkassa edelleen ku mänty tervassa. Näillä lähdetään ja palataan asiaan.
PS. Olen ihan tosissani ainakin ton gallerianickin suhteen. Katotaan sit siitä eteenpäin uusilla tuulilla, okei? :)