vakio kirjoittajat on häipyny: Kollikellinen, dayum, hossi ja muut? Onko kesä syöny teidät kaikki?
Huikatkaa nyt jotain jos ootte viel hengissä.
Hyvää kesää jokaiselle tämän palstan kävijälle!
T: Mä vaan täältä käpykylästä
Huikatkaa nyt jotain jos ootte viel hengissä.
Hyvää kesää jokaiselle tämän palstan kävijälle!
T: Mä vaan täältä käpykylästä
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ollaan vielä vaikka aikasmoinen kato on kyllä katraass käynyt ! Kesä vie mennessään eikä pahemmin viitsi koneen ääressä istuskella, josko sit syssymmällä alkais jälleen vilkastuun :)
Olen lueskellut tätä jo viime syksystä, ja kevään aikana hukkui ensiksi varmaan toistakymmentä vakikirjoittajaa, ja nyt on lähteny viimeisetkin. Pitäisköhän rekisteröityä itse, että saatais vähän äksöniä?
löytänyt nämä palstat enkä ymmärrä miks pitäis rekkautua.Rekatut vaan poistelevat omia kirjotuksia välistä ja jopa koko ketjun, niin kirjottele sit johonki muutaman kirjottajan ketjuun, ei tuu keskustelusta yhtään mitään.
Tämä ketju ainaski pysyy ellei rekattu kirjoita ja poista hälle tulleita vastauksia.
Tuo on perseestä, jos on kauheella vaivalla aivonystyröitään hieroen kirjoittanut jonkun syvällisen ja harkitun vastauksen johonkin hyvään ketjuun, niin joku rekattu idiootti menee ja poistaa just ne mielenkiintoisimmat viestit- tai koko ketjun. Tana ne viestit on tekijänoikeuslain alaisia ja niistä kuuluisi maksaa korvaus, jos niiden julkinen esittäminen estetään oikeuksien haltijan toiveen vastaisesti.
Hengissä ollaan..vielä. Nyt on iskenyt puistoblues!! Kaikki järvenpäähän!:D
Ei ole muutemaan vuoteen ollut mitään hyvää kuunneltavaa, ainakaan näin vannoutuneen Blues-miehen näkökulmasta. Itse olen ajatellut siirtyvän Raumabluesin kävijäksi. Toisaalta harmi kun vanhankylänniemi on paikkana niin loistava !
Ei muuta kun Ten Years After:n, Bluesband:n, lynnareiden, Thorogoodin:n, ym tasoisia esiintyjiä kehiin ni varmasti olen paikalla !
Buddy Guy ei hyvää kuunneltavaa?? Hmm..Procol Harumkin näyttäisi olevan.
Ny meniskin kyllä mut Procol Harum ei sit edes kirveenkään kanssa ;) Eikä viitsis yhden esiintyjän takia koko settiä maksaa ?
oli viimeksi hyvää kuunneltavaa, kun Robert Plant esiintyi siellä muutama vuosi takaperin... Enkä päässyt katsomaan :(
Voi rähmä. Taas alkoi kaihertamaan.
vaatimattomuus ei kaunista ketään. Kannattaa ottaa se peili kauniiseen käteen ja kysyä, ken on maassa kaunehin. Siitä se lähtee!
Lomalla voi viihtyä netin ääressä - kun se on, viestejä lähetellen ja itse niihin vastaillen. Hauskaakivaa!