Tästäkin on varmasti tuhat aihetta, mutta aloitinpa nyt taas uuden, kun en jaksanut vanhempia etsiä.
Eli kertokaa goottivaate kauppoja, tai sellaisia kuin esim. Morticia. Itse "muistan" ja tiedän Mortician, Blackgroupin, Red Crown ja Rorasahin. Onko niitä sitten enää muita? :/ Tarttis korsettia ja hametta, tai sitten mekkoa.
Goottivaate kauppoja?
17
10651
Vastaukset
- kans
Backstreet:issä on myös kaikkea kivaa gootti punk rock kamaa, ihan oikeita korsetteja sieltä ei saa, mutta koristekorsetteja on ja suloisia gothic lolita mekkoja ja hienoja toppeja ja paitoja.
Tampereella on myös sellanen kuin Heavenly circus...taitaa tosin olla enemmänkin sellasta kinky cyber tms. kamaa. Ei oo vähään aikaan tullut käytyä. - umpikuja13
tässä muutama kotimainen
old raven
joku uusi liike -->Flamespirit
magalacrimaa suosittelisin itse mutta hän ei taida enään ottaa uusia tilauksia ellei ole hätätapaus..
eikös turkuun tullut joku rockgootti =D
ulkomaisia löytyy vaikka kuinka paljon- Akkeltson
En suosittele Old Ravenia. Tuotteet tulee ihan liian myöhässä. Saat joutua odottamaan useamman kuukauden. Rorasahilta tilasin ja tuotteet tuli ajoissa, mutta tämäkin on tehnyt ohareita; ottanut rahat ja jättänyt vaatteet tekemättä.
- No-Face
Akkeltson kirjoitti:
En suosittele Old Ravenia. Tuotteet tulee ihan liian myöhässä. Saat joutua odottamaan useamman kuukauden. Rorasahilta tilasin ja tuotteet tuli ajoissa, mutta tämäkin on tehnyt ohareita; ottanut rahat ja jättänyt vaatteet tekemättä.
ainakin kun itse tilasin niin eka tuli tuote ja sitten vasta lasku eli ei olis haitannut vaikka olis tullut myöhässä. mutta eipä tullut :P tosi nopeasti itse asiassa.
rorasahilta en oo uskaltanut tilata kun olen kuullut niin paljon näitä "maksoin 100 euroa ja olen kolme vuotta odottanut"-juttuja.
- minnu
Turkuun tuli muistaakseni maaliskuussa RockGootti, Kauppiaskadulle.
Avasivat viikko pari sitten nettikaupan, www.rockgootti.fi
Valikoimaa ihan kivasti. Itse aion ostaa aluksi ainakin kengät. - No-Face
kannattaa muuten käydä pornokaupoista katsomassa. sieltä löytyy joskus ihan asiallisia pvc tai latex -vaatteita.
Huuto.net kyl kannattaa käydä kattomassa läpi.. sieltä kyllä löytyy joskus jotai, mutta valitettavasti se goottivaateosasto on tyrkätty täyteen jotain mummorytkyjä.
http://huuto.net/fi/showfeedback.php3?fbuser=nouhtajat suosittelen kyseiseltä käyttäjän (nimimerk. takana artesaani-opiskelija siskokset) korsetteja. Olen heiltä kolme korsettia tilannut omille mitoille ja olen ollut todella tyytyväinen. Loistava ompelujälki ja korsetit sopivat kunnon kiristykseen. Eikä korsettien hinnatkaan heillä ole pahat.- mittumaari
Tuossa olikin jo aika kivasti kauppoja mainittu.
Tälläisen vielä lisäisin: www.boutique-loulou.com
Tuolta lähinnä sukkia, sukkahousuja, ... - Seita555
mittumaari kirjoitti:
Tuossa olikin jo aika kivasti kauppoja mainittu.
Tälläisen vielä lisäisin: www.boutique-loulou.com
Tuolta lähinnä sukkia, sukkahousuja, ...vai missä ne rock-vaatteet sit oikein on?!
- Merzbow
Ei varsinaisesti goottivaate kauppa, mutta löytyy sukkia ja korsetteja. Halvat hinnat myös.
http://www.boutique-loulou.com/- jalle200
Tämäkään ei varsinaisesti mikään goottivaatekauppa ole, mutta ite ainakin oon sieltä tilannut jotain vaatteita :D
http://www.cybershop.fi/
ja siis onnistuu verkossaki tilaaminen ja sitä mä oon harrastanut... - jeesjoojuu
jalle200 kirjoitti:
Tämäkään ei varsinaisesti mikään goottivaatekauppa ole, mutta ite ainakin oon sieltä tilannut jotain vaatteita :D
http://www.cybershop.fi/
ja siis onnistuu verkossaki tilaaminen ja sitä mä oon harrastanut...siis oon myös tilannut tuolta www.cybershop.fi sivuilta. Ainakin itselläni tuli nopeesti toimitus ja semmosen pin-up tyylisen mekon ostin! aivan eeeehana!
- Xr
jeesjoojuu kirjoitti:
siis oon myös tilannut tuolta www.cybershop.fi sivuilta. Ainakin itselläni tuli nopeesti toimitus ja semmosen pin-up tyylisen mekon ostin! aivan eeeehana!
www.troublemaker.fi
- miumauzag
Xr kirjoitti:
www.troublemaker.fi
Sinisterin todella hienoja vaatteita Latex/pvc/nahka.
Ja todella kivoja sukkia... niin ja upeita kenkiä.
http://www.ihmeellinenhuone.fi/
- Wi-Wi
olis tampereella sijaitseva UniikkiOmmel. Sieltä saa niin mittatilausvaatteet kuin myös mallistovaatteet ja uniikit. www.uniikkiommel.fi
- jk
vai nin
- jk
vai niin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?303572- 963256
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim903121- 773078
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m672975Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862718- 352520
- 662416
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432265- 882042