Mistä parhaat aidot hiukset pidennystä varten??

Eli onko Keune maineensa veroinen vai voisiko myös muualta löytää laadukasta hiusta? Lähinnä hiusnauhaa olen ajatellut. Pidennys tehdään ompelemalla.
3457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen siis kuullut Keunesta että siellä on laadukas hius, mutta se on todella kallis. Muissa paikoissa on jopa paljonkin halvempaa, mutta onko karva sitten huomattavasti huonolaatuisempaa?? Karvat olisi tarkoitus ostaa siis Helsingistä.

Äänestä

Ainakaan kaikki keunen hius ei ole hyvää. Kaverini joka on kampaaja on mulle pidennykset laittanut.
Käsittääkseni siellä on montaa merkkii ja mulle laitettiin jotain (en muista merkkiä) mut maksoi jotain oiskoa ollut reilu sata euroa ja 40 tai 45cm? ja se latvakin oli niin hamppuinen tai siis sellainen epätasainen, että sai leikata heti reilusti yli 5cm.
Se hius ei missään vaiheessa laskeutunut kauniisti, siis oli sellainen aika pörröinen vaikka oli suora hius.
Onhan niitä vaikka mitä paikkoja joista hiusta saa.Kannattaa käydä paikan päällä tai tilata näyte mikäli ei ole hyvää kuvaa tai kavereilla tai tutuilla kokemuksii.
Mutta netistä luin, että siellä on sitä simplky naturalia tai joku? Ainakin mainostivat sitä tosi hyvänä, mutta kokemuksia ei ole.

Äänestä

Hei. Itselläni on paljon kokemuksista pidennyksistä, on ollut kohta vuoden ajan koko ajan putkeen, juuri tolla ompelutekniikalla!Tykkään siitä, mulla on pysynyt 2-3 kuukautta. Ja myös liimasineteillä on ollut raitoja.

Olen tilannut afrocare.com:sta (eurohair), sitä en suosittele. Takkuuntuu ja hamppuuntuu ja näyttää rumalta. Mutta Bohyme Remi on hyvää, aivan erilaista, vaikka onkin kalliimpaa.

Kannattaa satsata hyvään hiuslaatuun, koska a)näyttää paremmalta
b) helppohoitoisempi
c) voit käyttää sen uudelleen koska se pysyy hyväkuntoisena.

www.hairium.fi hiukset ovat hyviä, ainakin hiusnauha. hiukset ovat hyvin siihen "istutettu", joten hiuksia ei lähde harjaamallakaan. Suosittelen! Itse tilaan sieltä nykyään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


esim. Keune?? kirjoitti:

Eli onko Keune maineensa veroinen vai voisiko myös muualta löytää laadukasta hiusta? Lähinnä hiusnauhaa olen ajatellut. Pidennys tehdään ompelemalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu