Maajoukkue Unkariin on sitten valittu ja ainakin paperilla Suomella on todella kova joukkue.
Kaikki valitut pelaajat pelaavat sm-sarjan playoff joukkueissa pois lukien toinen maalivahti Niemi (mahtiankat) Niemi onkin mielestäni ainoa "ei ehkä oikea valinta" (pari peliä nähty ei vakuuttanut).
Olisiko kenties parempi valinta ollut Näätien Antila, Thunderin Vehviläinen tai jopa runkosarjan parhaaksi valittu Pepen Taponen?
No joka tapauksessa Suomella on erittäin iskukykyinen joukkue, ei muuta kuin peukut Suomelle.
Joukkue löytyy osoitteesta www.finhockey.fi
Maajoukkue Unkariinn
2
1042
Vastaukset
- Taponen rulezz...
Joops.. Olen samaa mieltä, että toi Niemi oli kyllä aivan turha mokke Maajoukkueeseen.. Kun olin katsomassa Pepe - Mahti-itkijät ottelun niin, Niemi yrittää huitoo kiekko suoraan ilmasta pois omalta alueelta, ei onnistunut ja pepe sai tehdä tyhjään maaliin maalin.. Tässä samassa tempussa Taponen onnistui pahalampea vastaan.. Eli miksi Niemi pitää ottaa maajoukkueeseen, kun Taponenkin on parempi..
- Unkariin
Rullakiekon MM-kisat 10.-16.7.2006
Budapest, Unkari
SUOMEN JOUKKUE
Maalivahdit :
Timo Järvinen, Devils, Kuopio
Antti Niemi, MahtiAnkat, Vantaa
Puolustajat :
Jari Harjumäki, Näätä Rollers
Kimmo Lisko, Näätä Rollers
Jani Mertanen, Devils
Ville Parkkulainen, Thunder, Kirkkonummi
Joni Petrell, Thunder
Reeti Sahlstedt, Roller Eagles, Uusikaupunki
Jonne Vaahtera, Thunder
Santtu Viljakainen, Devils
Hyökkääjät :
Sami Järvenpää, Näätä Rollers
Karo Koivunen, Thunder
Kari Lohtander, Näätä rollers
Sami Markkanen, Devils
Antti Pihlström, Thunder
Sami Ryhänen, Thunder
Marko Virtala, Roller Eagles
Teemu Virtala, Roller Eagles
Suomi pelaa alkulohkossa B, jossa lisäksi : USA, Slovenia ja Slovakia. Kaikkiaan mukana 16 maata.
Tsemppiä ! Kisasivut : www.inline2006.hu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708