Ihana tehdä töitä

rakastantyötä

Tosi ihanaa kun saan tehdä töitä yrityksemme hyväksi. Vaikka en saa työstäni kunnon palkkaa on mukavaa kun saan kasvattaa joka vuosi yritykselle lisää voittoa. Ennen kaikkea on mukava huomata kuinka pomot rikastuu kaiken aikaa. Itselleni ei ole niin väliä rikastumisesta, kunhan saan tehdä töitä. Teen myös ylityöt ilmaiseksi, sillä uskon että sitä kautta saan olla töissä jatkossakin, ainakin pomo on pitänyt siitä (luulen niin). Vaikka en ole vakituisessa työsuhteessa (kiireapulainen) saan todella usein mennä töihin kun pomo soittaa.
En turhaan käynyt lukuisia koulutuksia ja ottanut opintolainaa jne. Nyt saan olla töissä. Palkkaa saan 1000e/kk. Saisin varmaan enemmänkin, mutta jos pyytäisin lisää niin miten sitten yritys jossa työskentelen saisi 2 miljoonan voiton seuraavalla vuosineljänneksellä ?
On se niin ihanaa!

2

680

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kummastelija2

      vain? Missäs ihmeen nakkikioskilla olet töissä? No ei se mitään ihan kiva homma!

    • Ei mene läpi

      Taidat haluta vaan provosoida. Ei kukaan oo oikeesti noin tyhmä, että tekis töitä pomon rikastumiseks. Puhu totta, äläkä keksi satuja!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      163
      7250
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      614
      2648
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      48
      1948
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      114
      1471
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      90
      1365
    6. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      1149
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      71
      1147
    8. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      51
      1127
    9. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      63
      1123
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      69
      1027
    Aihe