tänään tulee vuosi täyteen siitä kun aloitin laihiksen. paino on tippunut 31 kiloa. viimeisen kuukauden aikana paino nousi 1,5 kg, mutta onneksi sain sen tippumaan heti. ei muuta ku eteenpäin ja vielä pitäis saada muutama kilo pois. tsemppiä kaikille kilojen kanssa taisteleville ja aurinkoista kesän jatkoa : )
yx vuotta takana
mä-ite
2393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Johan oot onnistunu mahtavasti!!! Onnittelut vaan tyttöseltä, joka ei saa vaivasia 10 kg poistettua...
Pääsit vuodessa lähes tavoitteeseesi, itsellä siihen menee noin 1,5 vuotta.
Tälläkin palstalla useampi voisi ottaa mallia ja asettaa realistisia tavoitteita, eikä yrittää jollain ihmekuurilla kuukaudessa kuntoon. Toimiva painonhallinta ei ole mikään taikatemppu, vaan vaatii kärsivällisyyttä.
Itsellä tulee vuosi täyteen ensi viikolla ja tavoitteena oli 30kg vuodessa pois. No epäonnistuneen kevään takia tulos tulee olemaan "vain" 26-27kg, mutta katellaan sitä ensi viikolla.