Hei! Päätin kokeilla tätäkin kun apaattisena sählään koneella, musiikki soi ja namiskat on kaakossa.Niin eilen sanottiin yhden kerran liikaa "lähde",niin pakkasin vähäiset tavarani ja lähdin ovesta ulos sanaakaan sanomatta,taakseni katsomatta,tuo sana oli sanottu jo liian monta kertaa.Tähän asti olen niellyt kaiken ja jatkanut,suhteessa jossa ei olisi saanut olla omia mielipiteitä. Eihän sitä voi komentaa toisen lapsia.
Nyt on kieltämättä aika helpottunut olo vaiks vaikeelta tuntuukin.
En silti aio luovuttaa,oon aika sinnikäs.
Kiitti jos tämänkin jaksoitte lukaista.
Nyt on kieltämättä aika helpottunut olo vaiks vaikeelta tuntuukin.
En silti aio luovuttaa,oon aika sinnikäs.
Kiitti jos tämänkin jaksoitte lukaista.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hyvä Hyvä !
Hieno päätös. Toivottavasti pitää. Onnea loppuelämän ensimmäiselle päivälle.
lähtemään, jos ei oikeesti tarkoiteta...
Pysy vaan päätöksessäsi,
mieti rauhassa,
kannattaako edes Ajatella ... menevänsä takaisin.
ei, en todellakaan edes harkitse takaisin menemistä / ottamista. Kohotan katseen uusiin suuntiin ja aion nauttia elämästä, lomakin vielä edessä.
Keula kohti uusia maisemia,
Voimia Sinulle ja Ihania Päiviä
Ap, oletko mies? Jotenkin tekstisi vaikutti miehen kirjoittamalta. Hyvä hyvä jos pääset eroon epämiellyttävästä suhteesta, vaikutat vahvalta.
vaan nainen, enkä epäile ettenkö selviäisi tästäkin, mutta toivottavasti tarpeeksi vahva uskomaan vielä rakkauteen.