®®® Ihania ovat! ®®®

Olen vuosien mittaan tutustunut ihan ystävyysmuodossa Suomessa asuviin aasialaisiin naisiin (Thaimaa, Vietnam) ja huomannut, että he ovat jotenkin niin hemmetin ihania ihmisiä! Siis ihan oikeasti, tämä ei ole mikään provo enkä tarkoita ulkonäköä tms. fyysisisä juttuja.

Tunnen tietysti suomalaisiakin naisia ja kyllä aasialaiset ovat erilaisia - hyvässä mielessä. Paljon heistä puhutaan pahaa, mutta tutustukaa ennakkoluulottomasti.

En pistä todellakaan pahaksi, vaikka joskus seurustelisin aasialaisnaisen kanssa.

Rohkeasti vain muutkin miehet mukaan...
141444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

puhut.

Äänestä
  • Mukava on kyllä se nainen,mitä nyt pikkunen kielimuuri meinaa välillä olla. Syönnin kanssa oli ekaksi totuttelemista,kun oli niin hiivatin tulista se sapuska ja ruokaa pitää jättää budhalle tietenkin.. Sisko oli joutunut yönkähmässä heivaan kananjalat kuumasta grillikodasta metikköön,ettei ne aamulla kävele vastaan,kun oven aukaisee..:)sovittiin siskon kanssa,että ne meni budhalle ja ei mainittu asiasta mitään,ettei vieras pahoita mieltään.

    Äänestä

  • jingyang kirjoitti:

    Mukava on kyllä se nainen,mitä nyt pikkunen kielimuuri meinaa välillä olla. Syönnin kanssa oli ekaksi totuttelemista,kun oli niin hiivatin tulista se sapuska ja ruokaa pitää jättää budhalle tietenkin.. Sisko oli joutunut yönkähmässä heivaan kananjalat kuumasta grillikodasta metikköön,ettei ne aamulla kävele vastaan,kun oven aukaisee..:)sovittiin siskon kanssa,että ne meni budhalle ja ei mainittu asiasta mitään,ettei vieras pahoita mieltään.

    joskus edes kokeilla jotain suomalaista ruokaa?Yritin tyrkyttää täytekakuista lähtien edes maistettavaksi,mutta mikään ei kelpaa,kun se oma ruoka ja omat tavat on heille se ainoa mahdollinen.Se joskus kyrsii,kun muille vieraille kelpaa kaikki,mutta näille joutuu kokkailemaan aina erikseen ja sittenkin maistellaan nyrpistellen.Niin että sitä "avarakatseisuutta" vois olla puolin JA toisin.

    Äänestä

suomalaiset riivinrauta femakot ja suonorsut??
se taso on helppo ylittää.. ruohonleikkuri on sytyttävämpi!

Äänestä
  • Vaikkakin tuntenet vetoa puutarhakoneisiin, kannattaa muistaa, että suurin osa miehistä ja naisista Suomessa valitsee ja haaveilee elämänkumppanikseen suomalaista, ja vielä suurempi osa haaveilee suhteesta ihmisen, ei koneen kanssa
    ;D

    Äänestä

  • ketjuun mahtumaan Suomalaiset femakot, suonorsut ja ruohonleikkurit! Älä intoile liikaa, ettei lähde kone käsistä!

    Äänestä

  • auringossa makoilu ja alkoholipitoisten juomien nauttiminen ei ole hyväksi.
    Tässä siitä yksi

    Äänestä

  • ceylan250 kirjoitti:

    ketjuun mahtumaan Suomalaiset femakot, suonorsut ja ruohonleikkurit! Älä intoile liikaa, ettei lähde kone käsistä!

    ;D;D

    Äänestä

Puhut asiaa, itse seurustelen aasialaisen kanssa ja olen huomannut aivan samat asiat... mikä parasta kohta mennään naimisiin!!! Hänessä on kaikkea mistä oon ikinä voinut uneksia! aamuisinkin kun hän tulee herättämään pusuin ja ihanin lausein niin ei voi muuta kuin hymyillen/ iloisin mielin herätä uuteen päivään tietäen että hän on se oikea..!!! :)

Äänestä
  • Niissä on jotain!!!Onnea teille.

    Äänestä

  • Osaa sitä muunkin maalaiset pusuilla ja helliä aamuisin varsinkin suhteen alkuvaiheessa. En usko, että ne aasialaiset sen kummempia ovat, hemmetinmoisia teeskentelijöitä ja sievistelijöitä ovat kuulemma ja raha on erittäin tärkeä elämässä.

    Äänestä

  • erkki pattijoelta kirjoitti:

    Osaa sitä muunkin maalaiset pusuilla ja helliä aamuisin varsinkin suhteen alkuvaiheessa. En usko, että ne aasialaiset sen kummempia ovat, hemmetinmoisia teeskentelijöitä ja sievistelijöitä ovat kuulemma ja raha on erittäin tärkeä elämässä.

    Lirkutusta löytyy niin kauan kun rahaa löytyy.

    Äänestä

  • parempi sana kirjoitti:

    Lirkutusta löytyy niin kauan kun rahaa löytyy.

    Entäs miten on mohammadin kanssa, löytyykö lirkutusta enää, kun on oleskelulupa tullut?

    Äänestä

ko. pariskunnan vastaantullessa, tulee sellainen säälivä olo, tosin ei kyllä tiedä ketä pitäis sääliä..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ystävyyden kautta... kirjoitti:

Olen vuosien mittaan tutustunut ihan ystävyysmuodossa Suomessa asuviin aasialaisiin naisiin (Thaimaa, Vietnam) ja huomannut, että he ovat jotenkin niin hemmetin ihania ihmisiä! Siis ihan oikeasti, tämä ei ole mikään provo enkä tarkoita ulkonäköä tms. fyysisisä juttuja.

Tunnen tietysti suomalaisiakin naisia ja kyllä aasialaiset ovat erilaisia - hyvässä mielessä. Paljon heistä puhutaan pahaa, mutta tutustukaa ennakkoluulottomasti.

En pistä todellakaan pahaksi, vaikka joskus seurustelisin aasialaisnaisen kanssa.

Rohkeasti vain muutkin miehet mukaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu