Kun luvassa on yli 30 astetta lämmintä ja viikonloppu tulossa, lähden mökille.
Mukaan perhe, olutta, onkivapa ja uikkarit.
Mukavaa viikonloppua kaikille :)
Miten sinä ajattelit viettää viikoloppusi?
Mukaan perhe, olutta, onkivapa ja uikkarit.
Mukavaa viikonloppua kaikille :)
Miten sinä ajattelit viettää viikoloppusi?
Vastaukset 10
Vanhimmat
juoda ja naida :-) Tosin järjestys on varmaankin syödä,naida juoda,kukapa nyt kaljoissa jaksaa alkaa suoritutuun näillä helteillä kun hiki tulee melkein jo pelkästä ajatuksesta :-(
lämpömittaria vilkaisekkaan. Meneekö talvella pakkasten piikkiin, kun ei saa?
"Mans gotta do, what mans gotta do."
Kun tiedossa on helteitä, on paras jumittua kotiin lattiatuulettimen ääreen ja unohtaa kaikki aktiviteetit.
lähden ulos vilvoittelemaan, siellä on vielä seitsemisen astetta viileämpää kuin sisällä.
Idea oli kyllä mielessä mut tais mennä reisille sekin ajatus ! Meikäläisellä kun työt lisääntyy tälläisellä ilmalla joten taitaapi sujua viikonloppu työn ääressä hikoillen.
Viikonloppu:
A. Siirrän kolmannen jääkaapin sohvani viereen ja lataan sen grillimakkaralla, HK:n sinisellä, jahtimakkaralla, HK:n sinisellä, lauantaimakkaralla, HK:n sinisellä ja jahtimakkaralla. Lisäksi varaan, kaukana yhtään mistään luomutilasta kasvatettujen,lannoitepitoisten uusien, pesemättömien perunoiden kera syötäväksi lukuisan määrän sillipurkkeja sisältöineen.
B. Siirrän myös kylmäkaapin sohvani viereen ja täytän sen 1000 kpl:een viagralaatikoilla.
C. Käyn varoen suihkussa kastautumassa, pesen hampaat vanhaa pelimiehen metodia käyttäen eli sormella. Ja rasvaan hiukseni brylgreemillä.
D. Pukeudun huolellisesti(tiukat teryleenit ja polviin asti auki oleva Jussi-Kauluspaita) odotettavaan lauantai-illan huumaan ja hurjaan kimaraan tulikuumia diskotansseja paikallisten (vaaka)mamboprinssessojen kanssa.
E. Pyyhin pölyt varmuusvälineestäni.
F. Otan Hankkijan lippiksen pois päästäni.
Tänään nurmikonleikkuuta, sekä muuta puutarhanhoitoa.
Huomenna lauantaina, kaveriporukan kesken jo perinteeksi muodostunut 3-ottelu.
Alkaen keihäänheitolla, jatkuen 100 metrin sprinttauksella, päättyen 1000 metrin kuninkuusmatkaan.
Ilta jatkuu tangon merkeissä;) Joka muuttuu todennäköisesti, täälläkin paljon mainostetuksi mamboksi aamuyön hämärinä tunteina.
Sunnuntai menee tästä kaikesta toipuessa.
sopivasti juomaa, hyvää seuraa kovasti kannustamaan soutajia =D
siis Sulkavalle suunnistan!!
Kesästä täytyy nauttia ja kerrankin kun on Suomessakin lämmintä!!!
Aurinkoisen lämmintä viikonloppua kaikille =)
lähteä landelle hangon regattaan.
minä nimittäin. Pieni tapahtuma. Kyseessä esim. koiran ulkoilutus. Ensin keskustellaan kumpiko vie, "sinä tietysti", sanoo mies. Koiran siis ulkoilutan minä. Tulen puuhakkaana sisälle, koira häntäänsä heilutellen, minä hieman väsähtäneenä helteeseen.Sitten soikin puhelin. Koiramme kasvattaja soittaa. Mies on innokkaana kertomassa. "Tulin juuri koiran kanssa lenkiltä..." Mitä pirua, koska?
Tässähän ei ole mitään logiiggaa, selvää valhetta koko kertomus. Miehen logiiggaan kuuluu, että naisen tyhmyys ei mukamas huomaa miehen tyhmyyden suuruutta, valheitten suuruutta ja itsekehun suuruutta.
Mies muuttui minuksi, kunnia kuului hänelle, hän sai kasvattajalta kiitokset.
Onneksi koiramme muistaa totuuden. Sen logiigga ei petä, vaikka se onkin uros. Saan siltä tänäkin iltana hyvin rohkaisevan ja lämpimän suukon.