Voi kun suomalaiset tytöt tajuis lopettaa hiustensa värjäämisen mustiksi tai tumman punaisiksi, ne on karmeet. Kun matkustelee vaikkapa vain niinkin lähellä kuin Euroopassa huomaa miten ihasteltu ja toivottu hiusten vaaleahko tai ruskeahko sävy on, siis juuri se monen suomalaisen oma sävy. Värjätyt mustatukkaiset on karseen näkösiä kun vaalea juuri pönkii esiin ja sikäläiset yrittää kaikin keinoin itse saada mustia hiuspehkojaan edes pari astetta vaaleimmiksi.
vaaleista ruskeaan
omat sävyt kaunneimmat
2273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
paikassa, jossa ei niitä "eurooppalaisia" ole maantieväriä ihastelemassa...
Miksi meidän pitäisi sitten noudattaa juuri niiden etelä- ja keskieurooppalaisten kauneusihanteita? Jos joku tahtoo tumman tukan, niin se hänelle sallittakoon, piti muut eurooppalaiset siitä tai ei.
Ei ne etelän tummatukatkaan lakkaa vaalentamasta hiuksiaan vain sen takia, että täällä Pohjolassa niin ihaillaan tummia kutreja.