Miten litteä vatsa 1-2 kk? Mahdollista?

Onko mahdollista saada litteä vatsa muutamassa kuukaudessa ja millä ohjeilla? On tässä puolen vuoden aikana kertynyt vähän liikaa massaa ja pitäis saada pois. Vinkkejä, kiitos.
63126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuule, minusta ainakin vasalihaksia pitää tehdä kuukausia, ennen kuin tuloksia alkaa näkyä. Eikä kannata tähdätä sellaiseen "vatsa kuntoon kesäksi", vaan olla sellaisessa kunnossa koko ajan.

Äänestä

varmaan kannattaa kanssa sit kattella ruokavaliota. ei sillä se vatsa litisty jos teet 30 vatsaa 3krt viikossa. tarvii sun myös jättää turhat pois ruokavaliosta ja sit varmaan alottaa kävelyllä tai hitaalla hölkällä ja lisätä siihen punttireeniä tai sit hyväksi havaittua koti-lihaskuntoa. ei siihen kauheen nopeita neuvoja ole. humpuukiin on turha uskoa. nimim. kantapäänkautta.

Äänestä

Voinko saada litteän vatsan n. kuukaudessa? Nyt on pieni pömppömaha ja haluaisin siitä eroon... Herkkujen syömistä en voi lopettaa, tosin olen vähentänyt niide syömistä hieman.

Äänestä

Jos ei herkkuja voi jättää kuukaudeksi niin silloin puhutaan jo addiktiosta.
1kk aikana ei ihmeitä tehdä. Paras tapa on ottaa sellainen asenne että on siinä kunnossa missä haluaa koko ajan. eikä mitään apua mulla on 1kk aikaa saada litteä vatsa. ei tule onnistumaan. sorry.

Äänestä

Yksinkertaisesti_ei_ole_helppoa ja nopeaa, sellaista maagista kikkaa pyykkilautavatsalle. Siihen vaaditaan tosiaan treeniä sekä laihdutusta että rasvaa saadaan pois. Herkkujen syönti on lopetettava, piste.

Äänestä

*Oon täs vähä myöhässä..MUTTA* Mun vinkit: jätä turhat pois ruokavaliosta *limut, donitsit, karkit, sipsit*Tottakai saa niitäkin syödä, mutta ei kokoaikaa. Toinen, vesi on sun parasystävä.. Kuulostaa tylsältä i know, mutta se on aikalailla tärkein. Kolmas, reeniä reeniä reeniä ja lisää reeniä. Litteä vatsa ei tuu kolmessa viikossa, varsinkin jos vatsarasvaa löytyy vähän enemmän. Testaa esim: pilates, juoksu, reipas kävely *30min-1h*. Ja testatkaa esim jotain uutta harrastusta, jossa saa juoksua! Esim:Jalkapallo, Koripallo, Salibandy yms. 👈 Jatkakaa hyvää ruokavaliota ja treenejä jotka OIKEESTI polttaa rasvaa ja TUNTUU vatsanalueella. oikeesti, kaks hyvää treeniä on parempia ku viis sinnepäin treeniä. Kyllä tulee ne tulokset sitten myöhemmin. *Riippuu tosi paljon että kuinka paljon vatsarasvaa on yms, mutta tuloksien pitäs tulla noin 2-7kk*

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Deco#20 kirjoitti:

Onko mahdollista saada litteä vatsa muutamassa kuukaudessa ja millä ohjeilla? On tässä puolen vuoden aikana kertynyt vähän liikaa massaa ja pitäis saada pois. Vinkkejä, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu