minkälainen maila sopii sellaiselle henkilölle, joka laukoo paljon rannareita ja pelaa paljon yhdellä kosketuksella
MiNkÄlainen maila?????????
OVS
3696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kannattaa varmasti tutustua toisten poikien mailoihin ja kysyä heiltä tuosta herkästä laukaisusta kai sellainen jolla on kokemusta tuosta ranteella laukomisesta on paras kertomaan.
se riippuu myös siitä että kuinka paljon olet valmis sijoittamaan mailaasi?
oma mielipiteeni:
kevyt maila on hyvä nopeassa yhden kosketuksen pelissä ja ei kai se ole kovin huono ranne laukauksissakaan. lapa on tietenkin tarkeä, sillä jos lavassa on paljon kourua, syöttäminen maata pitkin vaikeutuu, mutta parantaa samalla rannelaukauksia. eli kannattaa ottaa sellainen maila jossa ei ole kovin paljon kourua mutta sitä on vähän. toinen vaihtoehto on se että taittaa mailasta kourua pois
yks hyvä maila joka on kevyt ja suhteellisen kouruton on fatpipen rr280 tai vaihtoehtoisesti rr250. mutta muista kokeilla myös kavereiden mailoja niinkuin tossa ylempänä ehdotettiin.
Mulla on FatPipen Whip (=suom. ruoska). Se on edullinen ja jäykkyys on 30, lapana Raw. Jos haluut jäykemmän, kokeile Raw-merkkistä mailaa. Lavassa on loiveneva kouru, mut ei mitään turhia kuppeja.