Anniina-laulun sanat??

tietääkö kukaan miten menee sanat Anniina-laulussa?? mistä voisin löytää ne tai jos joku voisi kirjoittaa ne tänne, olisi tarpeen!
2311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sillai "Anniina,viel valvotko kulta Anniina?"

Äänestä
  • voi olla ne, en ole varma. jossakin kohdassa muistaakseni puhutaan ainakin kyyhkystä. mutta viitsisitkö antaa ´ne jos vain suinkin sanat ovat sinulla tiedossa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


unohtanut kirjoitti:

tietääkö kukaan miten menee sanat Anniina-laulussa?? mistä voisin löytää ne tai jos joku voisi kirjoittaa ne tänne, olisi tarpeen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu