Kolhiintunut maila

Hermostunut

Nakkasin mailani seinään ja se totta kai se meni mutkalle. Revin jänteet irti ja sain sen oiottua jotakuin, mutta kuumottava kysymys ois, että saako siitä vielä tehtyä toimivaa mailaa? Maila on Wilsonin Titanium power. 100g grafitti maila. En oo himopelaaja, mutta ei huvittais ostaa uutta mailaa.

1

615

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siantuntija

      Nimimerkillä n. 1000 jännitettyä mailaa takana:

      1) Jos mailasi on todella hiilikuitumaila, niin se on jo hajalla. (Hieman kärjistettynä) hiilikuidulla ei ole taipumusta vääntyä, se joko on muodossaan tai murtuu.

      2) Jos kyseessä on alumiinikehä (niin kuin kuvauksesi mukaan epäilen), vääntymän taittelu takaisin muotoon voi onnistua. Mutta silloinkin kehä tahtoo löystyä sen verran, että jännitettäessä se vääntyy uudelleen. Tuloksena voi kuitenkin hyvällä tuurilla olla vielä pelikelpoinen maila (ei kuitenkaan koskaan yhtä hyvä kuin alkuperäinen).

      Valistunut suositukseni on se, että sijoitat jännityksen hinnan (n. 20 euroa) suosiolla pesämunaksi uuden mailan hankintaan. 40-50 eurolla alkaa saamaan jo kelpo mailoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      87
      1833
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      145
      1298
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1120
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      64
      988
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      921
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      85
      850
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      836
    8. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      833
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      827
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    Aihe