Olen nuori nainen joka pelkää yksinjäämistä. Olen luonteeltani ujo enkä viihdy savuisissa baareissa. En myöskään käytä alkoholia. Harrastan liikuntaa, mutta ylipainoa on edelleen noin 12 kiloa. Haaveilen muutamasta lapsesta, kivasta talosta ja omasta kullasta. Pelkään vain, että en koskaan tapaa miestä jolle kelpaisin tällaisena kun olen.
Kelpaanko kenellekään?
yksinäisyys pelottaa
72575
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaikki kelpaavat. Ja kaikille kelpaa. Mutta kaikki eivät kelpaa kaikille.
Eli suomeksi: Suomessa tallustelee paljon vapaita miehiä jotka ajattelevat ja haaveilevat samoin kuin sinä. Mutta on myös miehiä joita eivät kiinnosta samat asiat kuin sinua.
Lisäksi vielä läheskään kaikki vastaan tulevat miehet eivät herätä sinussa minkäänlaista mielenkiintoa. Mutta jonain päivänä törmäät hyvään tyyppiin..
voi olla melkoisen positiivinen vaikutus
itsetuntoon. Itse miehenä pudotin 18 kiloa
pois. Luonteeltani olen sellainen leppoisa
ja johan aloin saada positiivista huomiota
osakseni. Löysin lopulta mukavan naisen
itselleni liikunnan parista.
Tsemppiä
Jos olet epäsosiaalinen, et tee aloitteita, et käy lihatiskillä tyrkyllä, olet ylipainoinen niin kyllä vaikeaa tulee olemaan sulla pariutua. Yleensä kylläkin naisilla on sillätavalla helpompaa, että kun niitä hedelmällisiä naisia on suhteessa paljon vähemmän kuin on niistä kiinnostuneita miehiä, voi läski nainen saada itselleen kumppanin. Itse olen havainnut läskien naisten saavan kumppaneita kohtuullisen helposti... Jos taas olisit mies, olisi huomattavasti hankalampaa saada nainen samoilla luonteenpiirteillä. Vastaus kysymykseen on että voi olla että jäät ikuisesti yksin, mutta toivoa kuitenkin on koska olet nainen. Kannattaa olla todella mukava ja iloinen, jotta saat miesten huomiota. Jos olet ujo, läski, ylpeä, kiukkuinen vittuilija ja vielä katkera, voit yhtähyvin ummella röörisi kiinni.
Mistä päättelet että sinulla olisi ylipainoa 12kg? Pöh. Ja paljon tärkeämpää minulle ainakin on kuulla että harrastat liikuntaa, se tekee heti todella positiivisen vaikutuksen. Samoin ne asiat mistä haaveilet ja tykkäät. Tiedän monia miehiä (itseni mukaan lukien, toki:)) jotka haaveilevat tarkalleen samoista asioista. Suosittelen että yrität itse olla ennen kaikkea vähemmän ujo, itse yritän samaa. Kyllä noin herttainen tyttö tulee ehdottomasti löytämään oman kullan vierelleen. Älä pelkää, tyttönen.
Mukava kuulla, että en kuulosta ihan oudolta linnulta... Tiedän olevani ylipainoinen, sillä painoindeksini on 28. Alaspäin ollaan kuitenkin joka viikko menossa ja se tuntuu todella ihanalta! Olen jo laihtunut jonkun verran ja täytyy sanoa, että itseluottamus paranee hirveästi jokaisen kadonneet rasvakilon myötä!
Harrastan todellakin liikuntaa, lähinnä kävelylenkkeilyä, mutta olen aloittanut juoksemisen tässä kesän alussa. Taidan olla jo tuosta juoksusta riippuvainen, kun tuntuu että jatkuvasti pitäisi päästä metsäpoluille loikkimaan... Kaikenlainen liikunta kiinnostaisi, mutta asun sen verran pienessä kaupungissa, ettei täällä oikein mitään ole tarjolla.
Tuli niin hyvä olo tosta sun viestistä, että taidan käydä pienellä juoksulenkillä nyt jo aamusta!
Ei sun tarvitse mitään tehdä. Mä olen ainakin sun puolellasi. Ja muutksin ihmiset. Ole oma itsesi vain, ei tarvihe tehdä mitään. Hyvää illanjatkoa! Terv. Yksi mies vain
Jos painoa on liikaa, niin pudota sitä, niin yksinkertaista. Jos et viihdy baareissa, niin etsi seuraa toisella tavalla äläkä yritä vääntää vitsaa väkisin baareista. Fakta on se, että baareista harvoin löytää kovin hyvää seuraa. Kokeile vaikka nettiä tai työpaikkaa, harrastusta jne...