Lohtua sinkuille

Teilläkään ei ehkä mene ihan näin huonosti

http://mdn.mainichi-msn.co.jp/waiwai/news/20060713p2g00m0dm016000c.html

10% 40-vuotiaista japanilaismiehistä vielä neitsyitä.
7691
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Se on fiksun kulttuurin aikaansaannos, ettei heti tarrauduta kiinni, vaan eletään siveellisesti ja mikä kiire miehillä on. Perheeenkin ehtii kyllä sen ikäinen perustaa vallan hyvin ja ihmisellä voi olla paljon fiksumpia harrastuksia kuin ainainen sekstailu.
Ainakin itselläni on. Kunnia näille japanislaismiehille! Arvostan todella heitä!
Suurin osa japanilaisista naisista on neitsyitä naimisiin mennessään ja jos ei ole, niin heitä halveksitaan selkeästi.

Äänestä

Taidan ymmärtää Harakiri-perinnettä hieman paremmin.

Äänestä

Eipäs naureta japseille. Harvinaisen fiksua porukkaa.

Äänestä

Ei lohduta, jos Japanikin on jo amerikkalaistunut. Pariutuminen on varmaan sielläkin jo täydellisyyden mahdotonta etsimistä ja markkinatalouden eli luonnon lakien alaista eläimellistä touhua ja jatkuvaa testausta.

Äänestä

Tuohon se Suomessakin menee. Nyt jo on nähtävillä, että osa ihmisistä ei "kelpaa kenellekään". En pitäisi mahdottomana, vaikka heitä olisi kymmenen prosenttia.

Äänestä

Pyh ja pah!
Japanilaiset ovat naurettavaa porukkaa.
Häpeänpelon tahrimia.
Tuon tahran kun saavat itsestään pois pyyhittyä, arvostukseni heitä kohtaan palaa.

Äänestä

Linkin takana ei ollut mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


edes vähäsen kirjoitti:

Teilläkään ei ehkä mene ihan näin huonosti

http://mdn.mainichi-msn.co.jp/waiwai/news/20060713p2g00m0dm016000c.html

10% 40-vuotiaista japanilaismiehistä vielä neitsyitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu