asianajajien palkat

Asianajajien/juristien palkkatietoja?
Valtion palkkoja oli jossain näkyvissä eivätkä nuo suurilta vaikuttaneet.
Mites on muualla kuin valtiolla? Eli siis pääseekö asianajajat oikeissa paikoissa jopa voiton puolelle?
2435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oma yritys, n.6000€/kk. muita pääomatuloja. Ahkeruus palkitaan. Vain voittajatyypit työskentelevät yksityisellä sektorilla.

Äänestä

keskimääräisesti jotain 4000€ paikkeilla kuukaudessa. Parhaita tuloja tietääkseni nauttivat jotkut vero- ja liikejuridiikan piirissä työskentelevät juristit; vuosiansiot parhailla about 750000 vanhaa markkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hoi kirjoitti:

Asianajajien/juristien palkkatietoja?
Valtion palkkoja oli jossain näkyvissä eivätkä nuo suurilta vaikuttaneet.
Mites on muualla kuin valtiolla? Eli siis pääseekö asianajajat oikeissa paikoissa jopa voiton puolelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu