miten paljon päivässä voi lihoa, jos olen syönyt yhden kotipizzan kebab pizzapalasen, syönyt 150g suklaata (pirkka) omenapiirakan, vanhanajanjäätelön ja 5 cappucinokeksiä.. sit nuudeleita (65g) maitolasin, appelsiinimehua, paahtoleivän, kaksi piirakkaa, kaksi saarioisen broileripihviä, jäävuorisalaattia, fitness-muroja (lautasellinen)
metsämansikkajogurtti (2,5%)
metsämansikkajogurtti (2,5%)
Vastaukset 2
Vanhimmat
No tuskimpa päivässä voi lihoa vaikka melkeen mitä söisi. Ainakaan läskiä ei kerkeä kehkeytymään, toki paino saattaa vähän nousta jos nestettä kertyy ja ruokamassa painaa elimistössä.
Mulla on aina aivan karmea morkkis herkuttelupäivän jälkeen, kun tulee ahdettua ruokaa paljon. Tuntuu että ne pudotetut pari kiloa pompsahtaa hetkessä takaisin ja kaikki työ on mennyt hukkaan. Pitänee itselleen kuitenkin se yksi herkuttelupäivä suoda, ei elämästä muuten mitään tule =)